احداث زمین تنیس در ویلا

اجرای ویلا سازی ، تعمیر و بازسازی ، مشارکت در ساخت در سراسر کشور

احداث زمین تنیس در ویلا

احداث زمین تنیس در ویلا

احداث زمین تنیس در ویلا

ورزش و تفریح یکی از ضروریات زندگی بشر بعد از نیاز های حیاتی است . تنیس یکی از ورزش هایی است که با داشتن یک توپ و راکت به راحتی قابل انجام است و نیاز به جای بزرگی ندارد . اگر قصد احداث زمین تنیس در ویلا و یا باشگاه دارید با ما در تماس باشید شرکت ساختمانی ویلاسازان دماوند یکی از با تجربه ترین شرکت ها در زمینه ساخت و احداث انواع زمین ورزشی و تنیس  (احداث زمین تنیس در ویلا )می باشد. .ما در این مقاله درباره نکات طلایی پیش از احداث زمین تنیس در ویلا  پرداخته ایم لطفا قبل از اقدام به ساخت و احداث یک زمین تنیس این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

صفر تا صد ساخت یک زمین تنیس

بررسی دقیق انواع زمین تنیس

انتخاب سطح زمین تنیس یکی از مهمترین بخش های ساخت آن است برای احداث زمین تنیس در ویلا  باید ابعاد آن را مشخص و نحوه فنس کشی آن را به دقت ارزیابی کرد .

پیش از احداث زمین تنیس در ویلا و باشگاه  باید سطح آن را با توجه شرایطی که داریم در نظر بگیریم شما می توانید یک زمین تنیس زیبا اما ارزان داشته باشید و یا یک زمین تنیس بسیار گران قیمت پس میزان بودجه در نظر گرفته برای احداث زمین تنیس بسیار مهم است .

پس از در نظر گرفتن اولین مرحله نوبت به شرایط فعلی محل احداث است که با در نظر گرفتن زمینی که قرار است در آن جا زمین تنیس احداث شود و بررسی آن می توانید یکی از بهترین زمین های تنیس را ایجاد نمایید. ما در ادامه به این مبحث نیز خواهیم پرداخت . شرایط آب و هوایی و جغرافیایی محل احداث زمین تنیس نیز دارای اهمیت زیادی است و در آخر نوع کاربردی زمین تنیسی که قرار است احداث نمایید ! اینکه شما قصد دارید باشگاه شخصی راه اندازی کنید یا عمومی بسیار مهم و تاثیر گذار است .

انواع زمین تنیس استاندارد 

زمین تنیس در انواع مختلف وجود دارد اما با توجه به شرایط جغرافیایی کشور ما زمین های تنیس معمولا خاک رس ، هارت کورت ، چمن مصنوعی است که در احداث زمین تنیس در ویلا و باشگاه مورد استفاده قرار می گیرد .

زمین تنیس خاک رسی

یکی از اقتصادی ترین و  مقرون به صرفه ترین زمین تنیس ها ،که در ساخت زمین تنیس در ویلا و باشگاه  کاربرد بالایی دارد زمین تنیس خاک رسی است که در کشور ما نیز از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است . زمین تنیس خاک رسی یکی از کند ترین زمین ها برای جهش توپ است . زمین های تنیس خاک رسی به رنگ های قرمز و سبز هستند که رنگ سبز خاک رس در آمریکا و رنگ قرمز خاک رس در آمریکای جنوبی و اروپا و ایران از طرفداران زیادی برخوردار است به همین دلیل 98 درصد زمینهای تنیس در ایران خاک رس است .

تاثیر رنگ خاک رس زمین تنیس

همانطور که اشاره کردیم خاک رس به رنگهای سبز و قرمز است که در کشور ما رنگ قرمز از محبوبیت بیشتری برخوردار است اما این مسئله فقط به رنگ محدود نمی شود ! خاک رس قرمز نسبت به خاک رس سبز ، کندتر است بازیکنانی که به صورت بسته بازی می کنند تسلط بیشتری به قسمت های عقب زمین دارند بنابراین در مسابقاتی که بر روی این زمین ها برگزار می شود چون سرعت توپ کمتر و پانس توپ بیشتر است پانس توپ به ارتفاع گرفتن توپ پس از برخورد به زمین میگویند که زمان زیادی به طول می انجامد و ضربات بیشتری بین بازیکنان رد و بدل می شود و بازی در این زمین ها از جذابیت بیشتری برخوردار است .

بازیکنانی که در خاک رس قرمز بازی می کنند :  رافائل نادال ، بیورن بورگ ، کریس اورت ، جاستین هینن

چرا زمین تنیس خاک رس اقتصادی و مقرون به صرفه است ؟

به زمین تنیس خاک رس زمین اقتصادی می گویند زیرا تمامی مصالح و مواد اولیه آن در کشور به راحتی در دسترس است و به راحتی می توان آن را خریداری و احداث کرد . جالب است بدانید یکی از دلایل اصلی که زمین تنیس خاک رس در کشور بیش از دیگر زمین های تنیس است نیز همین مسئله است . از این نوع خاک نیز جهت احداث زمین تنیس در ویلا استفاده میشود.

 

احداث زمین تنیس در ویلا

احداث زمین تنیس در ویلا

مزایای احداث زمین تنیس خاک رس و معایب آن

همان طور که اشاره شد زمین خاک رس تنیس به زمین اقتصادی تنیس معروف است اما این زمین معایب و مزایای خاص خود را دارد :

مزایای احداث زمین خاک رس:

*هزینه احداث این زمین به دیگر زمین های هارد و چمن مصنوعی کمتر و مقرون به صرفه است .

*بازگشت میزان سرمایه اولیه در مدت زمان اندک ( توجیه اقتصادی مناسب )

*قابلیت بازسازی و تعمیرات با اندک هزینه

*طول عمر بالای این زمین نسبت به دیگر گزینه ها

*آسیب دیدگی این ورزشکاران نسبت به دیگر زمین ها کمتر است .

معایب احداث زمین تنیس خاک رس:

آماده سازی بوسیله نیروی انسانی (که البته می توان با اجرای سیستم مکانیزه آماده سازی این مشکل را رفع کرد)

مصرف آب برای آماده سازی و نگهداری این زمین بسیار بالاست که البته با سیستم آب پاشی مکانیزه می توان این مشکل را نیز رفع نمود.

احداث زمین تنیس در ویلا

احداث زمین تنیس در ویلا

 

زمین هارد ( هارد کورت زمین تنیس )

یکی دیگر از انواع زمین های تنیس که در احداث زمین تنیس در ویلا و باشگاه تاثیر گذار است زمین هارد یا هارد کورت است که این زمین با استفاده از کفپوش یا کورت پوشیده میشود و معمولا برای باشگاه های بدون سقف و روباز کاربرد دارد . این نوع کفپوش از مواد پلی اورتان و لایه ارتجاعی استفاده می شود .در قسمت زیرین این زمین از آسفالت و لایه بتنی استفاده می شود و در حقیقت میتوان گفت از سریعترین زمین های تنیس است که در اندک مدتی احداث و آماده سازی می شود .

از نظر کاربردی در این زمین ها بازیکنانی با ضربات قوی تر ورزش میکنند و سرعت توپ در این زمین ها بسیار بالاتر است . مواد اولیه ساخت این زمین به دلیل وارداتی بودن آن کمی گران است و زیاد مقرون به صرفه نخواهد بود .

در هنگام احداث زمین تنیس هارد باید به نکات ذیل توجه داشت :

*شرایط آب و هوایی مکان احداث زمین

*برند معتبر و باکیفیت پلی اورتان

*زمان مناسب اجرای تخصصی ( شرایط آب و هوایی و میزان رطوبت هوا و دما )

مزایای احداث زمین هارد تنیس :

*مقاومت بسیار بالا در برابر نور خورشید و تغییر رنگ

*مقاومت بسیار بالا در برابر نم و رطوبت و حرارت محیط

*ایجاد محیطی بدور از آلودگی ( عدم جرم پذیری )

*قابل شستشو

*نگهداری آسان و کم هزینه

معایب زمین تنیس هارد:

*هزینه احداث سنگین

*دقت در اجرای زیر سازی ( زیر سازی درست و اصولی کیفیت زمین و عمر کفپوش را بالا میبرد

*اجرای اصولی کفپوش و استفاده از متریال عالی

*در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی در حین اجرای عملیات احداث

*نداشتن توجیه اقتصادی ( بازگشت سرمایه اولیه در مدت زمان بسیار طولانی)

زمین تنیس با چمن مصنوعی ( کارپت )

قبل از احداث زمین تنیس در ویلا و باشگاه چمن مصنوعی باید کلیه مراحل ذیل را بدرستی انجام داد. زمین چمن مصنوعی در واقعیت موکتی است که به صورت رول  با چسباندن در کنار یکدیگر ساخته می شود.این نوع زمین در مدلهای متنوع میباشد :

زمین تنیس با چمن مصنوعی الیاف فیبرلیت صاف:

این نوع چمن دارای تراکم بالایی است به همین دلیل از کوبیده شدن و شکل پذیری جلوگیری می کند .توجه داشته باشید در ساخت زمین تنیس با چمن حتما از چمن با کیفیت استفاده نمایید زیرا با کوبیده شدن و شکل گرفتن زمین در تغییر مسیر حرکت توپ تاثیر می گذارد و کیفیت بازی را کاهش می دهد .

در زمین تنیس با چمن مصنوعی هنگام تهیه چمن به ارتفاع چمن توجه کنید 16 میلیمتر بیشتر نباشد زیرا غیر از این مورد تایید فدراسیون تنیس نخواهد بود .هنگام احداث چنین زمینی حتما از سیلیس که سبب استحکام شکل ظاهری زمین میشود و از  تغییر جهت زمین جلوگیری می کند استفاده نمایید.

احداث زمین تنیس در ویلا و باشگاه با چمن با الیاف فیبرلیت مجعد و پیچیده:

نوع دیگری از زمین چمن که در ساخت و احداث زمین تنیس در ویلا و باشگاه به کار می رود چمن با الیاف فیلامنت فِردار و پیچیده و به هم تنیده است که بافت و ساختار سیار متراکمی دارد.مهمترین ویژگی فیلامنت مجعد این است که هیچگونه سمت و سو و خواب مشخصی ندارد و در نتیجه با گذشت زمان و استفاده از چمن ،هیچ نیازی به شانه زنی و اصلاح شکل ظاهری ندارد،همچنین نیازی به پخش سیلیس در سطح چمن نیز ندارد و گزینه بسیار مناسبی جهت زمین تنیس حرفه ای با ماندگاری بالا می باشد.

مزایای استفاده از این چمن در احداث زمین تنیس در ویلا و باشگاه :

*دوام بسیار بالا در برابر کوبش های مکرر

*زیرسازی کم هزینه و آسان

*ثبات رنگ در برابر نور خورشید و مقاومت در برابر آن

*مقاومت در برابر حرارت محیط ، رطوبت و غیره

*قابلیت انتقال و جابجایی

*هزینه نگهداری ارزان و آسان

معایب داشتن زمین چمن :

*هزینه بسیار زیاد در هنگام راه اندازی زمین

*نداشتن توجیه اقتصادی و طولانی شدن زمان برگشت سرمایه اولیه

ابعاد زمین تنیس 

مساحت و ابعاد مورد نیاز جهت احداث زمین تنیس در ویلا و باشگاه تنیس استاندارد رسمی برای ابعاد کلی یک زمین تنیس : طول=36.57 متر عرض=18.289متر مساحت=669 متر مربع که در داخل این مساحت خط کشی های زمین تنیس به طول=23.77متر و عرض=10.973متر قرار می گیرد،در نظر داشته باشید که حاشیه اطراف خط کشی ها جزئی الزامی از زمین تنیس بوده و در کیفیت بازی تنیس بسیار حائز اهمیت می باشد.با این حال برای احداث زمین تنیس ویلایی که ماهیت تفریحی و تمرینی دارند امکان کاهش طول و عرض زمین تاحدی وجود دارد برای مثال ابعاد 34 در 16 متر.

سخن پایانی

شرکت ویلا سازان شکوه دماوند در زمینه احداث زمین تنیس در ویلا و باشگاه ، انواع ویلا ، انواع استخر سرپوشیده و سرباز ، استخر پرورش ماهی و کشاورزی ، ساخت انواع برج های تجاری و مسکونی و…فعالیت دارد .تیم ما متشکل از ماهر ترین مهندسان عمران می باشد که سابقه ای درخشان در تخصص خود دارند .

 

 

 

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید

اینستاگرام ما
تماس مستقیم
09122835498