بهترین روش ویلا سازی ارزان

اجرای ویلا سازی ، تعمیر و بازسازی ، مشارکت در ساخت در سراسر کشور

بهترین روش ویلا سازی ارزان

بهترین روش ویلا سازی ارزان

بهترین روش ویلا سازی ارزان

ویلا سازی ارزان، امری غیر ممکن نیست . شاید تصور اکثر ما از ویلا، یک بنای باشکوه و لوکس و البته گران قیمت باشد. اما ویلا به عنوان یک خانه ییلاقی و تعطیلات می تواند به دور از تجمل گرایی و صرفا برای اقامتی راحت و دلپذیر تعریف شود. در این صورت ویلا سازی فقط مخصوص قشر مرفه جامعه نمی شود. امروزه با توسعه طراحی و اجرا ویلا در مناطق خوش آب و هوا، بسیاری از افراد، نا خود آگاه به خرید یا ساخت ویلا وسوسه می شوند، اما نگرانی از هزینه ساخت ویلا آنها را مردد می کند.در این مطلب به بهترین روش ویلا سازی ارزان خواهیم پرداخت.

بهترین روش ویلا سازی ارزان

روش های ویلا سازی ارزان کدامند؟

برای ویلا سازی ارزان توجه به کوچک‌ ترین موارد نیز می‌تواند از هزینه‌های ساخت و ساز شما بکاهد. به همین علت قبل از اینکه فرایند ساخت را شروع کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما یک تحقیق کامل در رابطه با این موضوع داشته باشید. ما با موارد زیر به شما کمک خواهیم کرد تا شرایط لازم برای ویلا سازی ارزان را بهتر بشناسید پس با دقت به تمامی مواردی که در ادامه گفته خواهند شد، توجه کنید.

۱.کاهش آهن الات

کاهش میزان استفاده از آهن و فولاد در اشکال مختلف که حتما باید توسط مهندس مربوطه طراحی و تائید شود.

۲.دست مزد کارگران

بدلیل افزایش سرسام آور دست مزدنیروهای انسانی در ساخت ساختمانها و عدم بازدهی کامل نیروی انسانی در کارهای ساختمانی بهتر است که به این مسئله جهت دست یابی به کم هزینه ترین روش ساخت ویلا یا ساختمان نگاه ویژه ای معطوف گردد.

۳.سیستم پیش ساخته

مورد دیگر که لازمست عرض کنم استفاده از سیستم های نیمه پیش ساخته که نصب آسان و سریع و کم هزینه تر و درعین حال کیفبت بالاتری دارند بهره بگیرید مثلا انواع سیستم های پانلی میتوانند بسیار در امر ویلا سازی ارزان درعین ارتقای کیفیت و افزایش سرعت ساخت تاثیر گذار باشند اینگونه مصالح معمولا بصورت مهندسی شده ساخته شده اند و موجب افزایش چشمگیر سرعت اجرا گردند.

۴.مصالح سبک

عامل بسیار مهم دیگری که که در امر ساخت یک ساختمان به صرفه یا کاهش در هزینه های ساخت خود نمایی می کند استفاده از مصالح سبک و با وزن کم می باشد. چرا که با کاهش وزن مصالح مصرفی در ساختمان، وزن تمام شده و بارهای مرده ساختمان کاهش یافته لذا در مصرف میزان فولاد به طرز چشمگیری شاهد کاهش خواهیم بود. همچنین مقاومت لرزه ایی ساختمان به دلیل کاهش جرم آن به شکل قابل توجهی افزایش می یابد.

۵.تعداد طبقات

کاهش تعداد طبقات یک ویلا یا ساختمان میتواند تاثیر بر هزینه های نهایی بگذارد. ساخت صد ساختمان یا ویلا با یک طبقه ۱۰۰متری بسیار ارزانتر از یک ساختمان با ۱۰۰ طبقه و با صد واحد ۱۰۰متری تمام خواهد شد. البته صرف نظر از قیمت زمین بدلیل اینکه بحث ما برسر ساخت ویلای ارزان قیمت است.

۶.مدیریت صحیح

داشتن مدیریت در برنامه ریزی و اهمیت بسیار به نظافت کارگاه دقت جهت در نظر گرفتن محلهایی برای دپوی مصالح همواره در نزدیکترین محل تا محل مصرف را از قبل از تخلیه مصالح فکر کنید. این مسیله نیز اهمیت بالایی جهت نیل به هدف ساخت یک ویلای اقتصادی را داراست. مثلا زیر پاکتهای سیمان پالت سکو یا… باشد و روی آن به نحوی بصورت کامل پوشیده باشد تا در اثر بارندگی یا سایر عوامل از بین نروند.

۷.ایده های خلاقانه

استفاده از ایده های خلاقانه در بخش نازک کاری ساختمان نظیر استامپ های مخصوص بتن یا استنسیل ها میتوانند در نماسازی و محوطه سازی بشکل چشم گیری شما را به کم هزینه ترین روش ساخت یک ویلای ارزان نزدیک کند.

معرفی روش های مؤثر برای ویلا سازی ارزان

بهترین روش ویلا سازی ارزان

 بهترین روش ویلا سازی ارزان:

برای ویلا سازی ارزان در هر شهری ، در گام اول به شما پیشنهاد می‌کنیم فارغ از فکر اینکه چه میزان سرمایه‌ای در حال حاضر در اختیار دارید، بنشینید و با حوصله به هزینه‌های این پروسه از ابتدا تا پایان کار فکر کنیم و آن‌ها را روی کاغذ بیاورید. هزینه‌هایی که از اولین مرحله ساخت ویلا همراه شما خواهند بود . مانند: هزینه مربوط به خرید زمین، هزینه مربوط به مصالح مورد نیاز برای ساخت، هزینه مربوط به مهندسین و استادکاران و سایر هزینه‌هایی که در پروژه ساخت ویلا انتظارتان را می‌کشند

۱.زمین ویلا :

قدم اول برای ساخت ویلا در واقع خرید زمین است. شما می‌توانید با خرید یک زمین با ابعادی جمع و جورتر، عملی هوشمندانه برای داشتن یک ویلای ارزان است و به شما کمک می‌کند در همین ابتدای کار بخش قابل توجهی از سرمایه‌تان برای خرید زمینی بزرگ از دست ندهید سعی کنید به هنگام خرید زمین، زمینی را انتخاب کنید که هزینه ساخت و سازتان در آن در نیمه‌های کار شما را از ساخت ویلا جا نگذارد.

۲.ابعاد ساختمان ویلا :

اگر سرمایه‌تان محدود است و می‌خواهید اقدام به ساخت ویلا کنید. و یک ویلای ارزان برای خود بسازید بهتر است از هرگونه هزینه اضافی بکاهید یعنی هزینه و سرمایه‌ای که در اختیار دارید را صرف نیازهایتان کنید نه صرف تجملات اگر از همین ابتدا به این موارد در پروژه ساخت دقت نداشته باشید. در میانه راه متوجه خواهید شد که کلاف کار از دستتان در رفته است و بودجه زیادی را نیز از دست داده‌اید.

۳.محوطه سازی ساده تر :

از جمله هزینه‌های دیگری که در ویلا سازی ارزان با آن روبرو خواهید بود هزینه مربوط به محوطه سازی ویلا است. اما شما یک ویلای ارزان می‌خواهید. در خصوص محوطه سازی در مقاله‌های بسیاری از جوانب مختلفی صحبت کردیم. حال می‌دانیم که یکی از چیزهایی که ویلای شما خصوصاً در دماوند را به نما و جلوه بیشتری می‌آورد اجرای محوطه سازی در فضای باغ یا حیاط ویلا است، زیرا این فرصت را می‌دهد تا بتوانید با خیال راحت‌تر، زمان بیشتری را در فضای خارجی ویلای خود سپری کنید و به اندازه کافی از هوا و منظره اطراف ویلایتان لذت ببرید. اما به طور منطقی و واقع‌بینانه این را هم باید در نظر داشت که هزینه‌های مربوط به محوطه سازی یک ویلا هزینه‌های قابل توجهی هستند.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با تیم ویلاسازان شکوه دماوند در تماس باشید.

دفترکار: 02176392133

موبایل: 09122835498

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید

اینستاگرام ما
تماس مستقیم
09122835498