روش بازسازی آشپزخانه های کوچک

اجرای ویلا سازی ، تعمیر و بازسازی ، مشارکت در ساخت در سراسر کشور

روش بازسازی آشپزخانه های کوچک

روش بازسازی آشپزخانه های کوچک

روش بازسازی آشپزخانه های کوچک

یکی از مهمترین قسمت های خانه ، آشپزخانه است زیرا با فضایی که دارد مجبوریم کلی وسیله نظیر یخچال و اجاق گاز ، ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی و کلی ظرف و ظروف را در آن قرار دهیم و در آخر نیز میز ناهار خوری را به همراه کمی فضای اضافی برای تردد ! اما این همه ماجرا نیست نورپردازی آشپزخانه نیز از اهمیت زیادی برخوردار است . ما در این مقاله می خواهیم روش بازسازی آشپزخانه های کوچک را آموزش دهیم شما پس از خواندن این مقاله با ایده های بسیاری جهت بازسازی آشپزخانه های بزرگ و کوچک آشنا خواهید شد .

 

روش بازسازی آشپزخانه های کوچک

تصویر 1 روش بازسازی آشپزخانه های کوچک

آشپزخانه مهمترین قسمت هر خانه

آشپزخانه یکی از مهمترین قسمتهای هر خانه است که اگر اصولی ساخته نشود مشکلات بسیار زیادی را برای خانم و همچنین دیگر افراد خانه ایجاد می کند. ما در روش بازسازی آشپزخانه های کوچک به شما آموزش خواهیم داد چگونه با داشتن یک آشپزخانه کوچک میتوان محیطی دلچسب برای اعضای خانواده خود به خصوص همسر خود ایجاد کنید .اگر خانه تان قدیمی است و می خواهید آشپزخانه را بازسازی و یا نوسازی نمایید این مقاله را تا انتها بخوانید .

اقدامات پیش از بازسازی آشپزخانه 

آشپزخانه نیز همانند دیگر قسمت های هر خانه ای باید پیش از بازسازی بررسی شود ما در اینجا اقدامات قبل از بازسازی آشپزخانه را بررسی کرده ایم.

 

 

روش بازسازی آشپزخانه های کوچک

تصویر 2 روش بازسازی آشپزخانه های کوچک

بررسی دقیق به همراه برنامه ریزی اصولی

یکی از ارکان بازسازی بررسی اصولی آن پروژه است بنابراین قبل از اقدام به بازسازی باید پروژه را با دقت بالایی بررسی نمود و نقاط ضعف و قوت  آن را ارزیابی و شناسایی کرد این اطلاعات می تواند شما را در رسیدن به هدف صحیح کمک نماید . یک دفترچه بردارید و نقاط ضعف آشپزخانه خود را یادداشت نمایید.سپس نوبت کابینت ها ، کفپوش و دیوار ها می رسد آیا قرار است تعویض کنید و یا تغییراتی جزئی دهید ؟ در آخر وسایل آشپزخانه نظیر لباسشویی ، یخچال ، گاز ، فرش و پرده می رسد آیا فصد تعویض و یا نگهداری آن را دارید. اگر قرار است آشپزخانه را بازسازی کنید به تمامی این مسائل با دقت توجه کنید زیرا هر یک از آنها می تواند هزینه ای تازه ایجاد کند و در ثانی باید هماهنگی های لازم را انجام دهید .

 

روش بازسازی آشپزخانه های کوچک

تصویر 3 روش بازسازی آشپزخانه های کوچک

بازسازی دیوار آشپزخانه

اگر خانه شما خیلی قدیمی است پیشنهاد می کنیم دیوارهای اضافی را بردارید تا خانه شما باز تر شود و آشپزخانه ای مدرن طراحی کنید ما هدفمان از آموزش روش بازسازی آشپزخانه های کوچک رساندن شما به خانه ای مدرن و دلخواه  با کمترین هزینه است .

برداشتن دیوار های اضافی  را از قلم نیندازید :

در خانه های قدیمی آشپزخانه دارای دیوارهای زیادی بود و میتوان گفت آشپزخانه ها را دارای درب می ساختند تا کسی وارد آن نشود و نمایی نداشته باشد . امروزه آشپزخانه ها دارای دیوار و به آن شکل قدیمی نیستند بنابراین باید اول دیوار های اضافی را بردارید برای این کار از متخصصین کمک بگیرید .

روش بازسازی دیوار آشپزخانه:

برای بازسازی دیوارها روش های زیادی وجود دارد که بسته به میزان هزینه ای که قرار است انجام گیرد یکی از این روش ها را انتخاب نمایید.

۱- سرامیک چسبی روی سرامیک قبلی

۲- چسباندن برچسب کاشی روی سرامیک قبلی

۳- چسباندن دیوار پوش فومی

 

روش بازسازی آشپزخانه های کوچک

تصویر 4 روش بازسازی آشپزخانه های کوچک

مدیریت فضا در بازسازی آشپزخانه

یکی از مهمترین اصولی که باید در بازسازی آشپزخانه های کوچک در نظر داشت مدیریت کم فضاست . این که چکار کنیم تا با وجود فضای کم بیشترین بهره برداری را از آن داشته باشیم نیازمند تخصص است برای مدیریت فضا در آشپزخانه های کوچک سعی کنید از کابینت های دیواری و سقفی استفاده کنید تا فضا را برایتان بیشتر نماید .انتخاب کابینت در اندازه های متنوع به شما کمک خواهد کرد تا کلیه وسایل را با آسودگی خاطر در سر جایش قرار دهید و از شلوغی در امان باشید. مساله خیلی مهمی که در انتخاب کابینت آشپزخانه باید به آن دقت شود رنگ کابینت است خانه هایی که فضای کمی برای آشپزخانه دارند باید برای بزرگ جلوه دادن آشپزخانه از رنگ های روشن و به خصوص سفید استفاده نمایند .

کابینت در آشپزخانه کوچک

  • ارتفاع کابینت را تا سقف بگیرید
  • دستگیره ها را کلا فراموش کنید
  • برای هر وسیله در آشپزخانه جایی مخصوص در نظر بگیرید حتی کوچکترین وسیله
  • رنگ کابینت ها را سفید در نظر بگیرید کابینت رنگی ممنوع !
  • کشو های کابینت را افزایش دهید 

کابینت های قدیمی کوچک بودند ولی امروزه کابینت ها را تا سقف تولید می کنند اگر قصد خرید کابینت را دارید بهتر است از کابینت با ارتفاع بالا خریداری نمایید.زیرا فضای آشپزخانه را بزرگتر از حد معمول نشان میدهد.

سعی کنید هنگام خرید کابینت به فکر تمامی وسایل و ظرف و ظروف باشید و برای هر وسیله جایی در کابینت ها در نظر بگیرید تا بعد از بازسازی آشپزخانه فضا تنگ و کوچک به نظر نیاید هدف شما از بازسازی آشپزخانه رسیدن به خانه ای ایده ال است .

در تصویر سه و تصویر چهار آشپزخانه ها دارای متراژِی برابر هستند اما در تصویر سه کابینت های طرحدار با دستگیره های طلایی آشپزخانه را کوچک تر از اندازه واقعی نشان می دهد اما در تصویر چهار به دلیل استفاده از کابینت های مینیمال و بدون دستگیره فضای آشپزخانه را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان می دهد.

رنگ کابینت ها بسیار مهم است اگر قصد دارید کابینت خریداری نمایید حتما برای بزرگتر جلوه دادن آن ، رنگ های سفید ، شیری ، زرد بسیار روشن ، طوسی بسیار روشن خریداری نمایید البته از نظر ما که طراح داخلی ساختمان هستیم ایده آل ترین رنگ برای کابینت  رنگ سفید است .

 

 

روش بازسازی آشپزخانه های کوچک

تصویر 5 روش بازسازی آشپزخانه های کوچک

بازسازی فضای بین کابینت ها

فضای بین کابینتی در روش بازسازی آشپزخانه های کوچک نیز از اهمیت شایانی برخوردار است در این روش شما می توانید از سرامیک هایی که در دیوار ها استفاده کردید در فضای بین کابینت ها نیز استفاده نمایید. یا می توانید از کاشی ها و سرامیک هایی با رنگ های سفید و طوسی خیلی روشن استفاده کرده و فضای خانه را بزرگتر از قبل نشان دهید .

اما اگر می خواهید کاری متفاوت داشته باشید از متریال های دیگر برای پر کردن فضای بین کابینتی استفاده نمایید شما می توانید از ماربل شیت ها هم  استفاده کنید . ورقه های ماربل شیت از سنگ های مصنوعی و طی مراحلی در کارخانه ساخته می شوند.این ورقه ها در برابر آلودگی و رطوبت و حرارت مقاومت بالایی دارند. ابعاد ماربل شیت ۱.۲۲ * ۲.۸ متر است. ماربل شیت ها را می توان روی کاشی دیوار با چسب پلی اورتان چسباند. این ورقه ها به راحتی با کاتر مخصوص بریده می شوند.

 

روش بازسازی آشپزخانه های کوچک

تصویر 6 روش بازسازی آشپزخانه های کوچک

بازسازی کف آشپزخانه های کوچک

یکی دیگر از قسمت های روش بازسازی آشپزخانه های کوچک ،  بازسازی کف است ، هنگام بازسازی آشپزخانه، احتمالاً نیاز به تعویض یا تعمیر کفپوش خواهد بود. کفپوش های قابل استفاده در آشپزخانه شامل کف سرامیک، سنگ، پارکت لمینت نسوز، کفپوش مشمع  و کفپوش PVC می باشد.

نکته خیلی مهم در روش بازسازی آشپزخانه های کوچک باید در نظر داشت در این آشپزخانه ها رنگ تیره را کلا فراموش کنید .بنابراین اگر رنگ کف آشپزخانه تیره است کاشی  و سنگ و کفپوش تیزه دارید آن را با رنگ های روشن تعویض کنید هدف شما آشپزخانه ای مدرن با حداقل هزینه است  شما می توانید در کف آشپزخانه سرامیک یا لمینیت رنگ روشن نصب کنید. روش سریع و کم هزینه تر برای تعویض کف، کاربرد کفپوش های تایلی pvc یا کفپوش رولی پشت چسب دار است. با استفاده از کفپوش تایلی رنگ روشن مانند کرمی، چوبی روشن یا سفید که پشت چسب دار هستند، می توانید خودتان کف را تغییر دهید. کفپوش رولی هم که مدل های مختلف و روشنی مانند طرح سنگ دارد، کف آشپزخانه تیره را کاملاً روشن می کند.

برای بازسازی کف یک آشپزخانه کوچک، سرامیک پرسلان با ابعاد بزرگ و طرح سنگ یا رنگ روشن، انتخابی عالی است.به غیر از سرامیک ها، لمینیت کف هم برای آشپزخانه ها انتخابی مناسب و شیک است. لمینت های جدید، در برابر رطوبت مقاومت کافی دارند و روی سرامیک قبلی نصب می شوند. انتخاب لمینیت برای کف آشپزخانه، مخصوصاً در خانه های سالمندان یا مناطق سردسیر، عاقلانه است.روش سوم بازسازی کف آشپزخانه کاربرد کفپوش تایلی پی وی سی است. این کفپوش ها شبیه لمینت و پارکت و به صورت پشت چسبدار هستند. کفپوش پی وی سی را می توانید خودتان با کمی دقت روی سرامیک، سنگ یا لمینیت که سطحی صاف داشته باشد، بچسبانید. رنگ های روشن این کفپوش برای آشپزخانه کوچک ایده آل هستند.

 

روش بازسازی آشپزخانه های کوچک

تصویر 7 روش بازسازی آشپزخانه های کوچک

نورپردازی

یکی از مهمترین بخش ها در روش بازسازی آشپزخانه های کوچک نورپردازی آن است اگر بدانید نور پردازی اصولی در ایجاد خطای دید و بزرگتر جلوه دادن فضا چقدر تاثیر دارد از این قسمت اصلا غافل نمی شوید .از نورهای LED روشن و لایت برای آشپزخانه استفاده نمایید . 
از نور پردازی در فضای بین کابینت ها ، زیر کابینت ، کف ، سقف می توانید از نورپردازی استفاده نمایید در سقف از نورهای مخفی استفاده نمایید تا فضا را بزرگتر از قبل نشان دهد.

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید

اینستاگرام ما
تماس مستقیم
09122835498