قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت

اجرای ویلا سازی ، تعمیر و بازسازی ، مشارکت در ساخت در سراسر کشور

قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت

قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت

قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت

امروزه در دنیایی زندگی میکنیم که هر روز با شگفتی های جدیدی روبرو هستیم یکی از این شگفتیها اجرای نمای ساختمان است قبلا درباره اجرای نمای رومی و قیمت تمام شده آن مطالبی نوشتیم در این مبحث قصد داریم درباره قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت و همچنین مزیت و مزایای آن مطالبی منتشر نماییم لطفا ما را با پیشنهادات خود مسرور سازید.

پانل های کامپوزیت آلومینیومی (ACP)یکی از تجهیزات ساختمانی است که به برای اجرای نمای ساختمان کاربرد دارد این پنل ها از جنس دو لایه آلومینیوم و پر کننده های پلی اتیلن است .در ادامه به مزیت و مزایای کامپوزیت در ساختمان میپردازیم.

 

قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت

قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت

پیشینه نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت آلومینیومی برای اولین بار در آلمان تولید و ابداع شد این طرح مورد استقبال قرار نگرفت زیرا کیفیت مناسبی نداشت و دچار زنگ زدگی و خمیدگی و شکستگی شد و در اجرا محدودیت هایی وجود داشت اما کم کم با پیشرفت و تکنولوژی این طرح مورد حمایت طراحان و معماران قرار گرفت . به منظور قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت تا آخر مقاله همراه ما باشید و ما را با نظرات و پیشنهادات خود یاری دهید .

ورق کامپوزیت - اجزای نمای کامپوزیت چند لایه

قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت

ورق کامپوزیت آلومینیوم از سه لایه تشکیل شده است. این لایه‌ها شامل دو لایه ورق از جنس آلومینیوم به ضخامت ۳ تا 5/.0 میلی متر و یک لایه از مواد پلی اتیلنی به ضخامت ۳ الی ۵ میلی متر هستند. لایه خارجی این نما دارای یک پوشش آستر اپوکسی رزین و یک لایه PVDF به منظور تثبیت رنگ است. بر روی سطح ورق کامپوزیت آلومینیوم نیز لایه فیلم برای محافظت قرار گرفته است.

ورق کامپوزیت آلومینیوم با توجه به ضخامت، نوع آلیاژ آلومینیومی لایه‌ها، نوع رنگ به کار رفته در پوسته بیرونی و نوع مواد به کار رفته در لایه میانی، تنوع وسیعی را به این ورق‌ها می‌دهد. البته جالب است بدانید، که هر کدام از انواع ورقه‌های کامپوزیتی، کیفیت و کاربرد مشخصی را دارا هستند.

مزیت کامپوزیت در نمای ساختمان 

 • زیبایی فوق العاده
 • رنگ بندی های زیبا
 • سبک بودن نما
 • مونتاژ آسان و سریع و کم هزینه
 • عایق بسیار عالی در برابر گرما و صدا ( پانل های کامپوزیت آلومینیومی در برابر دماهای شدید از -50 درجه سانتیگراد تا +80 درجه سانتیگراد مقاومت می کنند )
 • مقاومت در برابر رطوبت 
 • مقاومت در برابر ضربه
 • آب‌بندی مناسب جهت هدایت و خروج آب باران بدون نفوذ به زیر نما
 • قابلیت شستشوی راحت
 • قابلیت شکل پذیری بالا
 • قابلیت اجرا در تمامی پروژه ها
 • مقرون به صرفه
 • حمل و نقل آسان
 • تعمیر و نگهداری کم هزینه
 • قابلیت بازیافت
 • 20سال گارانتی

قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت

قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت

مزایای استفاده از کامپوزیت در ساختمان

 • هزینه اجرای بالا
 • مقاومت پایین در برابر باد و طوفان
 • مقاومت کم در برابر ضربه و تغییر شکل سریع
 • شکاف بین دیوار و نمای بیرونی

فواید استفاده از نمای آلومینیومی چیست؟

کامپوزیت آلومینیومی در مقابل تغییرات دما مقاوم است. این نوع کامپوزیت با توجه به خصوصیات منحصر به فردی که دارد، می‌تواند در مقابل تغییرات دما از منفی ۵۰ درجه سانتی گراد تا ۸۰ درجه سانتی گراد بدون هیچ گونه تغییری در کیفیت، مقاومت داشته باشد.این لایه نما عایق رطوبتی نیز هستند. در نماهای کامپیوزیتی با ایجاد فضایی مابین ورق‌های آلومینیومی و دیواره ساختمان، نوعی عایق حرارتی، صوتی و رطوبتی ایجاد می‌شود. می‌توان گفت که با ایجاد امکان برقراری جریان هوا در پشت پانل‌های مرکب، حرارت موجود در محیط به داخل ساختمان نفوذ نمی‌کند. بنابراین کامپوزیت‌ها به عنوان نوعی عایق حرارتی نیز مورد توجه واقع می‌شوند.

استفاده از نمای کامپوزیت آلومینیومی فواید دیگری نیز دارد. نصب این نوع نما بسیار آسان و سریع است. این نما همچنین دارای تنوع رنگ بسیار زیادی است. امکان انواع خم کاری، سوراخ کاری و برش بر روی کامپوزیت‌های آلومینیومی وجود دارد.

حمل و نقل کامپوزیت‌های آلومینیومی به دلیل وزن سبکی که دارند، بسیار آسان است. همچنین ایجاد نماهای متنوع به دلیل داشتن قابلیت تغییر زیاد با استفاده از کامپوزیت آلومینیوم ممکن است. این نماها نسبت به سایر مصالح ساختمانی وزن بسیار کمی دارند و قابل شستشو هستند، همچنین ابعاد متنوعی دارند و در برابر زلزله و آتش سوزی مقاوم هستند.

از دیگر ویژگی‌های نمای کامپوزیت آلومینیومی، داشتن امکان آب بندی آن‌ها است. آب بندی نما به گونه‌ای ایجاد می‌شود، که امکان نفوذ آب به زیر نما وجود نداشته باشد. آب ناشی از باران و برف پس از هدایت به شیارهای تعبیه شده از محل معینی خارج شوند. همچنین این ورقه‌ها در مقابل خوردگی ناشی از آب و هوا و باران‌های اسیدی کاملا مقاوم هستند. عوامل جوی هیچ گونه تاثیری بر زیبایی و کیفیت نما نخواهد گذاشت.

قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت

استفاده از نمای کامپوزیت آلومینیومی چه معایبی دارد؟

استفاده از نمای کامپوزیت، معمولا از نظر اقتصادی، نمایی به صرفه شناخته نمی‌شود، زیرا در زمان اجرای آن بر روی نما، نیاز به ایجاد زیرساخت خاصی وجود دارد. هنگام نصب نمای کامپوزیت آلومینیومی، علاوه بر اجرای شاسی در زیر کار،باید ورق آلومینیوم و لایه میانی از جنس مواد پلی اتیلین نصب شود. به همین دلیل و با توجه به همین توضیحات، قیمت تمام شده آن بالا می‌رود و برای ساختمان‌های اقتصادی به صرفه نیست.

با توجه به ضخامت بسیار کم ورقه‌های آلومینیومی، نمای کامپوزیت در برابر شرایط جوی بسیار نامطلوبی مانند باد و طوفان، شکل اولیه خود را از دست می‌دهد و پس از گذشت زمان تغییر شکل پیدا می‌کند. به همین دلیل گفته می‌شود، که این نما از دوام و استقامت خوبی برای استفاده در ساختمان‌های بسیار بلند، برخوردار نیست.

همچنین جرم پذیری نمای کامپوزیت نسبتا بالا است. دلیل این اتفاق، آن است، که این نما از فلز آلومینیوم با رنگ کوره‌ای ساخته شده و همین امر به دلیل جذب ذرات معلق موجود در هوا، یکی از ایرادات وارده تعریف شده است.

نا گفته نماند که در خارج از ایران، این نما با رنگ استاتیک تولید می‌شود و به همین دلیل خاصیتی پیدا می‌کند، که دیگر ذرات معلق در هوا را جذب نمی‌کند. البته این شیوه رنگ آمیزی هزینه زیادی در ایران دارد و به دلیل مقرون به صرفه نبود، مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

اجزای نمای کامپوزیت

 • ورق آلومینیومی
 • لایه رنگ پلی استر
 • چسب
 • لایه پلی اتیلن
 • رنگ نانو
 • پوشش محافظ

نمای کامپوزیت طرح سنگ، نمای کامپوزیت رومی و نمای کامپوزیت آجری از جمله طرح های ظاهری این ورق هستند. همچنین امروزه کاربرد و استفاده از نماهای سرامیکی ساختمان نیز بیش از پیش شده است.

کامپوزیت آلومینیوم به چند دسته تقسیم می‌شود؟

ورق‌های کامپوزیت آلومینیومی، بر خلاف مصالح ساختمانی موجود، از نظر زمان نصب سریع و نوع کاربری و محل نصب‌شان، دارای گستره وسیعی از انتخاب‌ها برای مصرف کننده هستند. ورقه‌های کامپوزیتی از نظر کاربردی، انواع مختلفی دارند. آلیاژ آلومینیومی این ورق‌ها متفاوت هستند. همچنین لایه میانی آن‌ها که از جنس پلی اتیلن است، با یکدیگر تفاوت دارند. ضخامت لایه آلومینیومی در ورق‌های کامپوزیتی نیز ممکن است متفاوت باشد. پوشش سطح ورقه کامپوزیتی، طرح‌ها، رنگ‌ها و انواع آلومینیومی کامپوزیت بر حسب پوشش سطح ورقه‌ها نیز انواع مختلفی دارند و با یکدیگر تفاوت هستند. 

ورقه‌های کامپوزیت آلومینیوم بدون لایه محافظ

از نظر تکنولوژی اجرای رنگ بر روی لایه آلومینیومی نیز تقسیم بندی می‌شوند. برخی از انواع آن‌ها بدون هر گونه لایه محافظ بر روی آلومینیوم‌شان برای نما نصب و اجرا می‌شوند. این نوع ورقه‌ها در مقابل شرایط جوی، اسیدی یا قلیایی بسیار آسیب‌پذیر خواهند شد و هیچ گونه  تضمینی برای حفظ کیفیت آن‌ها در نمای خارجی ساختمان وجود ندارد. استفاده از این گونه کامپوزیت‌ها برای نمای بیرونی ساختمان ممنوع است، اما می‌توان برای دکوراسیون داخلی از آن‌ها استفاده کرد. این دسته کامپوزیت‌های آلومینیومی، اتفاقا برای نمای داخلی مناسب و به صرفه هستند.

ورقه‌های کامپوزیت آلومینیومی با پوشش محافظ PVDF

دومین دسته از ورقه‌های کامپوزیت آلومینیومی از نظر اجرای رنگ، انواعی هستند که دارای پوشش محافظ PVDF هستند. این پوشش با نام پلی وینیل دین فلوراید، نوعی رزین خاص به شمار می‌رود، که تولید کننده آن شرکت PPG بوده است.

این رزین به دلیل وجود لایه پلیمری و همچنین عنصر فلوئور باعث محافظت رنگ سطح ورق و دوام و پایداری آن در مقابل شرایط نامساعد جوی، اشعه ماورای بنفش و شرایط اسیدی و قلیایی به طور کاملاً قابل اعتماد می‌شود. ماندگاری کیفیت ورقه‌ها را حداقل تا ۲۰ سال تضمین می‌کند.

رنگی که با این رزین روی سطح ورق اجرا می‌شود، به طور مستقیم بر روی آلومینیوم اجرا نمی‌شود. قبل از زدن رنگ روی آلومینیوم، یک لایه رنگ آستر از نوع پلی اورتان بر روی ورقه اجرا و سپس لایه رنگ اضافه می‌شود. بنابراین ورقه‌های PVDF دارای دو لایه رنگ هستند.

ورقه‌های آلومینیومی کامپوزیتی دارای پوشش Nano-PDF

دسته دیگری از ورقه‌های آلومینیومی کامپوزیتی دارای پوشش Nano-PDF هستند. این گروه از کامپوزیت‌ها درست همانند رزین PVDF اجرا می‌شوند، با این تفاوت که یک لایه سوم هم روی رزین PVDF اجرا می‌شود. این لایه از لحاظ ساختار مولکولی با رزین‌های عادی متفاوت است.

در واقع در این دسته، فاصله مولکولی با استفاده از تکنولوژی نانو به کمتر از ۹ تا ۱۰ می‌رسد. این خاصیت باعث عدم جذب آلودگی‌های محیطی از قبیل گرد و غبار و ذرات روغنی معلق در فضا می‌شود.

کامپوزیت‌های آلومینیومی از نظر تکنولوژی لایه میانی نیز تقسیم بندی می‌شوند. لایه میانی این کامپوزیت‌ها می‌تواند از پلی اتیلن بازیافتی، نو، ضد حریق B1 یا ضد حریق A2 باشد. لایه وسطی ضد حریق A2 معمولا از هیدروکسید آلومینیوم یا دیگر مواد معدنی ساخته می‌شود.

نوار میانی این ورق ها در حالت کلی غیر قابل اشتعال است. اما برحسب حساسیت پروژه‌ها و وجود مواد اشتعال زا در نزدیکی این ورقه‌‌های آلومینیومی، از لایه میانی A2 یا B1 برای اجرای آن‌ها استفاده می‌شود. لازم به ذکر است، که استاندارد A1 در مواد ضدحریق، به مواد هموژن یا غیر کامپوزیت مربوط می‌شود.

قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت 09122835498 محمد محمدی

کاربرد نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت در چه بناهایی کاربرد دارد ؟ باید بگوییم از نمای کامپوزیت در ساختمان های اداری ، تجاری ، بهداشتی ، فرودگاه ها ، ترمینال ها و در ایستگاه های مترو و مغازه ها استفاده میشود .به منظور مشاوره درباره قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت با شماره درج شده در ذیل مقاله در تماس باشید.

کاربرد کامپوزیت در نمای داخلی و خارجی ساختمان :

 • در نمای داخلی مغازه ها
 • در نمای داخلی و خارجی ساختمان های اداری و تجاری
 • سقفهای کاذب 
 • در اماکن عمومی
 • متروها و ترمینال ها و پایانه های مسافربری

روش نصب کامپوزیت در ساختمان

قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت در ساختمان به دو روش نصب و اجرا می شود که دارای طرفداران بیشماری است یکی روش L و دیگری روش H است این دو روش توسط نصاب های  ساختمانی در نمای ساختمان ها نصب می گردد. 

نمای کامپوزیت باید با دقت بسیار بالایی توسط افراد با مهارت بالا نصب شود زیرا بسیار سبک است و روش نصب آن بسیار اصولی است همانطور که اشاره شد نصب  کامپوزیت به دو روش انجام میگیرد روش L و H در نصب نمای آلومینیوم کامپوزیت، مانند روش فیکس یا ثابت است. با این تفاوت که ورق‌ها کاست نمی‌شود و بلافاصله پس از برش در پروفیل‌های مخصوص H شکل و L شکل قرار می‌گیرد. این دو روش مزیت های زیادی دارد زیرا با سرعت بالای اجرا می شود و کار تمیزی ارائه می گردد و هزینه نصب و اجرای نمای کامپوزیت کمتر از دیگر روش های اجرایی است .

روش های اشاره شده در نصب نمای ساختمان با کامپوزیت دارای معایبی نیز هست که در صورت درست اجرا نشدن خسارت های مالی بیشماری را وارد می سازد.در صورتی که در این روش آب بندی اصولی اجرا شود امکان نفوذ آب  به نما وجود دارد و همچنین در صورتی که یک قسمت از پنل دچار آسیب شد امکان تعویض وجود ندارد .یکی دیگر از معایب این روش ایجاد سر و صدای زیاد در هنگام باد و طوفان است زیرا این دو روش با ابعاد بزرگ اجرا میشود و سر و صدا را کاملا پخش خواهد کرد. بنابراین لازم است که به منظور مشاوره در مورد قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت  از کارشناسان حرفه ای کمک بگیرید تا بعد از نصب دچار آسیب نشوید .

 

قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت

قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت

قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت

ورق های کامپوزیت بر اساس نوع آلیاژ آلومینیوم، ضخامت، رنگ لایه بیرونی و مواد لایه میانی دارای قیمت های متفاوتی هستند. همچنین روش اجرای نمای کامپوزیت عاملی بسیار موثر در قیمت نمای کامپوزیت می باشد. با توجه به این موارد نما کامپوزیت قیمت متغیری دارند.

عوامل موثر بر هزینه های نما کامپوزیت به شرح زیر می باشد:

1- قیمت ورق کامپوزیت مصرفی

2- هزینه قوطی جهت زیرسازی نما

3- قیمت طراحی نمای ساختمان یا مغازه

4- هزینه اجرت نصب ورق کامپوزیت

5- سایر هزینه های اجرای نما

با توجه به مطالبی که در بالا به آن درباره قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت گفتیم و همچنین درباره مزایا و مزیت های این نوع نما در ساختمان اگر علاقمند هستید که در ساختمان های مسکونی ، تجاری و اداری  و همچنین این نما را در ساختمان و مغازه های خود به کار برید قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت را از کارشناسان ما جویا شوید ….

شرکت ساختمانی شکوه دماوند در تمامی ساعات شبانه روز حتی در ایام تعطیل در تمامی نقاط کشور در خدمت شما عزیزان و هموطنان می باشد.

تلفن تماس جهت قیمت و نحوه اجرای نمای ساختمان با کامپوزیت

09122835498
۰۲۱۷۶۳۹۲۱۳۳
۰۲۱۷۶794099
021۷۷۰۰۳۱۹۳

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید

اینستاگرام ما
تماس مستقیم
09122835498