مراحل ساخت انواع استخر

اجرای ویلا سازی ، تعمیر و بازسازی ، مشارکت در ساخت در سراسر کشور

مراحل ساخت انواع استخر

مراحل ساخت انواع استخر

مراحل ساخت انواع استخر

استخر یکی از تفریحات سالم یک خانواده است که هم جنبه تفریحی و هم جنبه ورزشی دارد. هر یک از ما آرزو داریم در خانه خود یک استخر هر چند کوچک داشته باشیم تا با خانواده خود ساعاتی را سپری کنیم . در این نوشته قصد داریم مراحل ساخت انواع استخر خانگی ، ویلایی ، روباز (استخر سرباز ) و استخر سرپوشیده و قیمت اجرای آن ها بپردازیم .

چگونه یک استخر بسازیم

مراحل ساخت انواع استخر  در ویلا و حیاط …
مرحله 1: طراحی و چیدمان …
مرحله 2: اخذ مجوز ساخت استخر
مرحله 3:  حفاری ساخت استخر
مرحله 4: آرماتور بندی
مرحله 5: نصب سیستم های لوله کشی و برق. …
مرحله 6: بتن ریزی
مرحله 7: استقرار عرشه
مرحله 8: نمای داخلی

پروسه ساخت استخر چقدر است؟ 

پروسه ساخت یک استخر کار آسانی نیست اما آرزویی زیبا و دست یافتنی است  ما در شرکت ویلاسازان دماوند با سابقه ای بالغ بر 20سال و با اجرای بیش از چندین هزار استخر، مراحل ساخت انواع استخر The stages of construction of all types of swimming pools را مرحله به مرحله آموزش خواهیم داد .

فرآیند ساخت استخر یک پروژه ای حساس است که علاوه بر ساخت یک استخر در فضایی مشخص امنیت آن نیز  باید در نظر گرفته شود . ساخت استخر کار آسانی نیست و بهتر است قبل از اقدام به ساخت استخر آن را به متخصصین این امر واگذار نمایید .

ساخت گام به گام استخر

همان طور که اشاره شد ساخت یک استخر کار آسانی نیست این امر نیاز به دانش و تجربه کاری بالا دارد در هنگام ساخت یک استخر باید به چندین فاکتور اساسی توجه ویژه کرد مانند لوله کشی، برق و اتصال به تاسیسات برقی که هر یک از این مراحل ساخت استخر می تواند بسیار مهم و اساسی باشد.

مراحل ساخت انواع استخر

مراحل ساخت انواع استخر

اولین گام مراحل ساخت استخر ( طراحی و چیدمان )

اولین قدم در فرآیند ساخت استخر طراحی و چیدمان آن است شما از قبل باید بدانید چه استخری و با چه ویژگیهایی می خواهید ابعادی را که قرار است استخر در آن جا پای ریزی شود را در نظر بگیرید طراحی و چیدمان آن و اینکه در کدام قسمت از حیاط خلوت یا فضای دیگری را می خواهید به ساخت استخر اختصاص دهید را بررسی نمایید .تا بعدا دچار مشکل نشوید .

سپس با یک اسپری رنگ ابعاد استخر را علامت گذاری نمایید این امر هم به تیم حفاری کمک خواهد کرد تا ابعادی دقیق را حفر نمایند هم به شما تا از این طرح بندی رضایت خاطر را داشته باشید و از نبود ریشه درختان و سیستم فاضلاب  و لوله های انتقال برق و گاز و آب و غیره کاملا مطمئن باشید .مراحل ساخت استخر می تواند از یک روز تا چندین ماه طول بکشد و بستگی به متراژ آن دارد .

با یک کارشناس تماس بگیرید

دومین گام مراحل ساخت استخر ( مجوز ساخت استخر )

همانطور که از قوانین ساخت و ساز آگاهی دارید همیشه قبل از احداث هر بنایی هر چند کوچک باید به فکر اخذ مجوزهای لازم آن نیز باشید . ساخت استخر هر چند کوچک نیز نیاز به اخذ مجوز دارد و قبل از آنکه شروع به ساخت استخر نمایید باید از شهرداری مجوزهای لازم را اخذ نمایید .هزینه اخذ مجوز ساخت استخر در هر منطقه و کشوری متفاوت است و طبق قوانین محلی خواهد بود .به یاد داشته باشید که شما علاوه بر مجوز ساختمانی برای استخر و مجوزهای جداگانه برای هر پروژه عرشه سازی و محوطه سازی همراه استخر خود نیاز دارید.و احتمالاً برای کارهای لوله کشی و برق و اتصال به تاسیسات به مجوزهای اضافی نیاز خواهید داشت. 

سومین گام مراحل ساخت استخر (فرآیند حفاری ساخت استخر )

سومین مرحله از مراحل ساخت استخر ، عملیات حفاری آن است . این بخش از هیجان انگیز ترین بخش های ساخت استخر است زیرا اولین نشانه های فیزیکی تبدیل شدن حیاط خلوت شما به یک بهشت ماندگار را به وضوح خواهید دید . این مرحله از ساخت استخر کار تخصصی است زیرا باید مراقب خطوط لوله کشی و انتقال آب و فاضلاب و برق و گاز و تلفن باشید بهتر است اگر تخصصی در این مرحله ندارید این کار را به تیم متخصص بسپارید .

 

شرکت ساختمانی شکوه دماوند

مراحل ساخت انواع استخر

 

چهارمین گام از مراحل ساخت انواع استخر (آرماتور بندی )

آرماتور بندی از چهارمین مراحل ساخت استخر است این مرحله برای شکل دهی استخر انجام می پذیرد . در آرماتور بندی استخر باید فولادها را طوری بست که در هنگام بتن ریزی از محل خود جابجا نشود .نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که هنگام آرماتور بندی باید به دانه های ریز بتن در بتن ریزی نیز توجه داشت که حتی بزرگترین دانه بتن نیز از آرماتور عبور کند. برای آرماتور بندی استخر بهتر است که از متخصصین این امر کمک گرفته شود .

مراحل ساخت استخر

مراحل ساخت انواع استخر

 

روش آرماتوربندی استخر

همانطور که اشاره شد آرماتور بندی استخر نیاز به تخصص دارد زیرا اگر به درستی انجام نشود ممکن است که تمامی هزینه هایی که برای ساخت استخر شده است از بین برود . به منظور ایجاد مقاومت کاسه استخر در برابر نیروهای کششی و فشارهای مثبت و منفی ، دو شبکه میلگرد اجرا می گردد .میلگرد طولی و عرضی که به یکدیگر اتصال پیدا می کنند را خاموت میگویند .

 

مراحل ساخت استخر

مراحل ساخت انواع استخر

 

پنجمین مرحله از مراحل ساخت انواع استخر (نصب سیستم های لوله کشی و برق )

لوله کشی استخر 

از مهمترین مراحل ساخت یک استخر میتوان به لوله کشی آن اشاره کرد . لوله کشی استخر همانند سیستم گردش خون می ماند و باید با دقت کافی انجام شود . کار های لوله کشی استخر بسته به نوع استخر می باشد و می تواند ساده و یا پیچیده باشد . نصب سیستم سیرکولاسیون و تخلیه مرکزی و اسکیمر استخر باید با طراحی درست انجام گیرد . اگر در استخر از آبنما استفاده می کنید نیز سیستم لوله کشی مختص آبنما فراموش نشود . همچنین نیز در صورتی که تصمیم به ساخت  جکوزی و غیره نیز دارید بهتر است لوله کشی آن را نیز فراموش نکنید .

سیستم برق کشی استخر

هر استخری نیاز به برق کشی دارد بنابراین هنگام ساخت استخر به سیستم برق کشی مناسب آن نیز توجه نمایید برای برق کشی از متخصص آن کمک بگیرید . یک برق کار برای نصب المان های برق استخر که شامل روشنایی ، برق پمپ ، برق بخاری ، آب نما باید مهارت ویژه داشته باشد .برای برق کاری استخر نیز نیاز به اخذ مجوز خواهید داشت یک زمان تقریبی یک هفته ای مورد نیاز است تا به طور کامل مجوزهای لازمه را دریافت نمایید و البته این زمان به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت .

 

مراحل ساخت انواع استخر

مراحل ساخت انواع استخر

 ساخت و اجرای عرشه استخر

استخر را یا میتوان به صورت آماده خریداری کرد و یا با مصالح ساخت اگر قصد خرید عرشه استخر را دارید حتما از قبل با تولیدکنندگان ان تماس بگیرید و ابعاد دقیق استخر را برای ساخت عرشه به آنها بگویید .این مرحله نیز به طور معمول یک هفته طول خواهد کشید که البته بستگی به شرکت تولید کننده آن دارد .

ششمین مرحله از مراحل ساخت انواع استخر ( ساخت نمای داخلی)

پوشش داخلی استخر می تواند از بتن باشد و یا هر چیزی که شما بخواهید باشد بنابراین این مرحله از استخر با سلیقه شما همراه خواهد بود .

اما به طور معمول استخر با طراحی داخلی بتنی بیشترین طرفدار را در تمام دنیا دارد .

برای دستیابی به پوشش داخلی ، صنعتگران متخصص بتن تخت فشار را برای این کار قرار داده اند . در این مرحله با استفاده از یک ماله بتن را به سطح ، کف  و دیواره ها ورز می دهند .در این مرحله از ساخت استخر گچ ، سنگ ، کاشی ، سرامیک و هر چه را که قرار است به طرح نهایی استخر اضافه نمایند ، اضافه می کنند ساخت این مرحله نیز حدود یک هفته زمان میبرد البته به اندازه های استخر بستگی دارد .

 

مراحل ساخت استخر

مراحل ساخت انواع استخر

 

مراحل ساخت انواع استخر  را به یک پیمانکار قهار بسپارید  

اگر قصد یک مشاوره عالی و رایگان برای ساخت استخر در منزل شخصی خود و یا ویلا را دارید و همچنین اگر قصد دارید یک استخر خصوصی و یا عمومی سرباز و یا سرپوشیده را احداث نمایید با مشاورین ما در تماس باشید .

تخصص ما در ساخت انواع استخر است :

ساخت انواع استخر ( سر پوشیده ، سرباز ) ،استخر و جکوزی و سونا ، استخر کشاورزی ، استخر پرورش ماهی و آبزیان ، ساخت استخر در زیر زمین خانه ، ساخت استخر در ویلا ، ساخت استخر ارزان و همچنین استخر لاکچری

برای ساخت یک استخر خوب و ایمن باید ساخت آن را به یک متخصص قهار بسپارید شرکت ویلاسازان شکوه دماوند دارای بیش از بیست سال تجربه در زمینه ساخت انواع استخر می باشد .

 

 

 

 

 

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید

اینستاگرام ما
تماس مستقیم
09122835498