نقشه باغ ویلا 1000متری

اجرای ویلا سازی ، تعمیر و بازسازی ، مشارکت در ساخت در سراسر کشور

نقشه باغ ویلا 1000متری

نقشه باغ ویلا 1000متری

نقشه باغ ویلا 1000متری

اکثریت باغ هایی که در شهرهای تهران و البرز موجود هستند در قطعات هزار متری می باشند بنابراین خریداران این باغ ها از ما سوالات بی شماری درباره نقشه باغ ویلا 1000متری و حتی در متراژ های پایین تر می پرسند بنابراین این مقاله را اختصاص داده ایم به انواع نقشه خانه های ویلایی و باغ ویلا در متراژهای متعدد و نحوه ساخت ویلایی یک طبقه همراه با استخر و انواع درختان میوه می پردازیم .امید است این مطلب مورد پسند شما واقع شود.

نقشه برداری اصولی و طراحی پلان باغ ویلای 1000متری

قبل از هر اقدامی نیاز است برای طراحی باغ ویلای 1000متری یک نقشه برداری صحیح و اصولی را اجرا نمایید پلان های باغ ویلا با مساحت 1000متر مربع  در مدل های متنوعی وجود دارد و این مسئله بسیار حائز اهمیت است که زمین شما چه شکلی است آیا قرار است در زمین مربعی ویلا سازی شود یا در زمین مستطیل ؟ گاه ممکن است زمین شما دارای قناسی باشد بنابراین باید به این نکته توجه نمود که نقشه در هر یک از این زمین ها با یکدیگر متفاوت است .پس پیش از هر اقدامی نقشه باغ خود را با دقت روی کاغذ پیاده کنید .

انتخاب المان ها در طراحی باغ ویلا

در طراحی نقشه باغ ویلای 1000 متری باید با دقت بالا المان هایی که قرار است در این باغ داشته باشید را بنویسید تا در پابان پروژه یک باغ ویلای شیک و مدرن داشته باشید .

المان های مهم در نقشه باغ ویلا 1000متری

 • استخر
 • آبنما
 • آلاچین
 • برکه مصنوعی
 • باربیکیو
 • حوض 
 • محوطه سازی
 • دیوار
 • وسایل بازی
 • درختان

با انتخاب هر یک از المان هایی که به آن اشاره شد یک مقدار از فضای باغ شما اشغال میشود پس در انتخاب آنها دقت کنید زیرا 1000متر فضای بسیار زیادی برای همه آن ها نیست ولی می توان با انتخاب اصولی هر یک از آنها فضای باغ را زیبا و دلنشین ساخت.

همان طور که اشاره شد بهتر است اولویت بندی کنید که در این فضا استخر می خواهید یا حوض ؟ سنگ فرش میخواهید یا میخواهید زمین را آسفالت رنگی کنید و یا سنگ ریزه استفاده کنید ؟ تمام این مسائل را با دقت بالا ارزیابی کنید بهتر است از یک مشاور جهت کشیدن نقشه باغ ویلا 1000متری کمک بگیرید .

انتخاب درختان باغ ویلای 1000متری

انتخاب مکان قرار گرفتن درختان نقشه باغ ویلا 1000متری بسیار حائز اهمیت است .همچنین باید نوع درختان را کاملا مشخص نمایید . زیرا درختان فضای باغ را در اندک مدتی پر می کند .با توجه به شرایط اقلیمی که در آن زندگی می کنید انتخاب نوع درختان از اهمیت بالایی برخوردار است درختان میوه ای که انتخاب می کنید را با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی منطقه خود از بهترین نوع اصلاح شده استفاده کنید تا مجبور نشوید درختان بی کیفیت را پس از مدتی تعویض کنید .

پارکینگ در نقشه باغ ویلا 1000متری

باغ ویلا با وسعت هزار متر بسیار کوچک است بنابراین برای پارکینگ نیز باید دقت بالایی به خرج داد به طور معمول پارکینگ را تا نزدیک ساختمان ادامه می دهند ولی باید بدانید این ایده مخصوص ویلاهایی با متراژ بالاست زیرا فضای کافی وجود دارد . اما در یک ویلا با متراژ 1000متر باید تمامی انتخاب هایتان را در یک زمین کوچک پیاده کنید ، در این باغ ویلاها بهتر است که یک فضای بسیار کوچک نزدیک درب ورودی برای پارکینگ در نظر بگیرید و سپس کار کاشت درخت را آغاز نمایید.

در ساخت ویلا باغ باغ باید به یک نکته مهم توجه نمایید آن هم درختان و ساختمان اصلی ویلا است . ما به شما این پیشنهاد را میدهیم درختان را دور تر از ساختمان اصلی بکارید زیرا در مهمانی ها بهتر است درختان از محوطه ساختمان دورتر باشند .

استخر در ویلا باغ 1000 متری

اگر تصمیم به ساخت استخر در ویلا باغ دارید بهتر است این کار را با دقت بالایی انجام دهید به طور مثال استخر در ضلع شرقی و سرویس بهداشتی در ضلع غربی گزینه نامناسبی است بهتر است سرویس بهداشتی و حمام و دوش را در کنار استخر بنا کنید تا در هنگام استفاده دچار سختی نشوید .

تا جایی که برایتان امکان دارد به فکر آسایش و راحتی بعد از احداث باغ ویلا باشید .

ابعاد استخر در نقشه باغ ویلا 1000متری

استخر را با توجه به اندازه باغ در نظر بگیرید تا فضای کافی برای هر کاری داشته باشید .با توجه به اینکه به طور معمول در باغ ویلا یک استخر اختصاصی می تواند بسیار محبوب باشد انتخاب ابعاد  و اندازه های آن و نیز مکان قرار گیری آن از اهمیت زیادی برخوردار است . می توانید قبل از احداث ان از کارشناسان و طراحان استخر کمک بگیرید .

احداث استخر در باغ ویلای 1000متری

 • استخر باید در مکانی قرار گیرد که از نور خورشید کافی برخوردار باشد.
 • استخر را جایی بسازید که کمترین دید بر روی آن وجود داشته باشد و کمی خصوصی باشد.
 • استخر را در محلی در نظر بگیرید که به محل دوش و دستشویی باغ نزدیک باشد.
 • استخر را با شیب ملایم  به دو بخش کودکان و بزرگسالان تقسیم نمایید بخش کودکان کمتر از یک متر و بخش بزرگسالان به دو بخش 1.5 تا 3.5 متر 
 • استخر را با آب چاه پر کنید

ساخت باربکیو در ویلا باغ 1000متری 

یکی از گزینه های اصلی در ساخت ویلا باغ نیاز مبرم به باربکیو است که در نقشه باغ ویلا 1000متری نیز باید به آن پرداخت .از بهترین و خوشمزه ترین جاهای باغ ویلا بخش باربکیو است که در محیط باغ به منظور پخت و پز کباب و غذا می باشد. کباب پر را در جایی بنا سازید که از ساختمان و آشپزخانه خیلی دور نباشد زیرا رفت و آمد زیاد شما را در هنگام کباب کردن خسته می کند از همان ابتدا به فکر ساخت آن در مکانی مناسب باشید که بعد ها نخواهید جای آن را عوض کنید .دود باربکیو نباید باعث آزار دیگران شود و از طرفی مواظب باشید به درختان و گیاهان آسیبی وارد نسازد.

مسیر رفت و آمد در باغ

یکی از مهمترین مسائلی که در نقشه باغ ویلا 1000متری باید در نظر داشت ساخت مسیر ها و راهروهاست . شما برای رفت و آمد در ویلا مدام در حال بردن و آوردن وسیله خواهید بود بنابراین باید مسیری را طراحی نمایید که به راحتی بتوان وسایل را جابجا کرد .یک پیشنهاد جالب می دهیم برای عرض این مسیر دو نفر آدم بسیار چاق را در نظر بگیرید که دست در دست هم دارند از یک مسیر عبور می کنند این مقدار برای ساخت راهرو مناسب است  .

ساخت آلاچیق در باغ ویلای 1000متری

یکی دیگر از مهمترین قسمت ها در نقشه باغ ویلا 1000متری احداث آلاچیق است که برای نشستن و استراحت و دور همی و مهمانی مناسب است برای انتخاب آلاچیق در باغ ویلای 1000متری باید به نکات ذیل توجه داشت :

 • آلاچیق باید در مکانی قرار گیرد که تمام فضای باغ را در یک منظره زیبا به شما نشان دهد و فضای دلچسبی از نشستن داشته باشید .
 • آلاچیق را در مکانی قرار دهید که باد و باران و آفتاب اذیتتان نکند .
 • نور کافی در آلاچیق بسیار مهم است آن را در مکانی احداث نمایید که دارای نور کافی باشد .

نحوه ساخت آلاچیق در باغ ویلا 1000متری

اندازه مناسب فضای باغ ویلا

ابعاد و اندازه های آلاچیق در باغ ویلا بسیار مهم است باید متناسب با فضای باغ باشد پس در انتخاب اندازه آن باید دقت کافی داشته باشید

مصالح مناسب برای ساخت آلاچیق

در ساخت آلاچیق از مصالح مناسب و مناسب با شرایط اقلیمی استفاده کنید اگر در منطقه معتدل و بارانی هستید از چوب استفاده نکنید و سعی کنید از مصالح مخصوص به آن منطقه استفاده کنید . اگر در مکانی خشک و گرم هستید بهتر است از مصالح مقاوم به گرما و اگر در سردسیر هستید از مصالح مقاوم به بارش برف و باران استفاده کنید .

انتخاب سبک مناسب

برای ساخت آلاچیق از طرح های عجیب و غریب و مد استفاده نکنید زیرا شما به صورت دایمی دارید از باغ ویلا استفاده می کنید و قرار نیست سال به سال با مد پیش بروید . بهتر است از طرح های مینیمال و ساده استفاده نمایید تا همیشه برایتان تازگی داشته باشد .

انتخاب مکان مناسب

تناسب مکان قرارگرفتن آلاچیق بسیار اهمیت دارد هدف خود را از استفاده از آلاچیق مشخص کنید اگر قصد دارید در آنجا استراحت کنید بهتر است در مکانی باشد که به تمام نقاط باغ اجحاف داشته باشید و اگر قصد برقراری مهمانی و دورهمی دارید بهتر است در مکان دنج با امکان دسترسی آسان قرار دهید .

گیاهان مناسب آلاچیق

گیاهانی که در اطراف آلاچیق کاشته می شود باید از نوع رونده باشد تا زیبایی دوچندانی به باغ دهد .

نورپردازی در آلاچیق

جذابیت آلاچیق در شب بیشتر نمایان می شود پس از هنر نورپردازی غافل نشوید . می توانید در طراحی آلاچیق از ریسه و چراغ های آویزان استفاده نمایید .

مبلمان در آلاچیق

مبلمان تزیینی در آلاچیق می تواند به زیبایی باغ کمک زیادی نماید. میتوانید از میز و صندلی های متنوع استفاده نمایید و یا از مدل های آماده تهیه نمایید.

استفاده از محصولات دکوراتیو در طراحی باغ ویلا1000متری

یکی دیگر از نیازهایی که در باغ ویلا خواهید داشت و در نقشه باغ ویلا 1000متری باید در نظر گرفت ،دکوراسیون باغ است که زیبایی را دو چندان می کند استفاده از آب نما ، گلدان های زیبا و بزرگ ، مجسمه های متنوع و…که میتوان در باغ قرار داد .

احداث ویلا در باغ 1000متری

هدف از باغ ویلا ، مکانی برای گذراندن اوقات بیکاری و تعطیلات در محیطی کاملا آرام و دلنشین است اگر می خواهید چنین مکانی را داشته باشید باید با نهایت دقت نقشه باغ ویلا 1000متری را طراحی نمایید.

ویلا در باغ 1000 متری نباید خیلی بزرگ باشد شما باید مکانی را طراحی کنید تا به آرامش برسید برای داشتن چنین مکانی باید درختان  میوه و بید مجنون و صدای آب و چهچه بلبل شما را به وجد بیاورد .بهترین متراژ برای ویلا چیزی در حدود 100الی 120 متر است که شامل آشپزخانه ، سالن ، سرویس بهداشتی و حمام ؛و یک اتاق و نهایتا دو خواب است .

حال وقت آن است که برای ساختن چنین باغ ویلایی آستین بالا زده و محیطی دلچسب و زیبا بنا کنید تا خود و فرزندانتان در آن به آرامش رسیده و از دغدغه های زندگی شهری مدتی خلاص شوید .

سخن پایانی در نقشه باغ ویلا 1000متری و احداث آن

در احداث باغ ویلا باید به موارد مهمی که ممکن است در ابتدای کار به چشم نیاید توجه نمایید . اولین اقدام کشیدن نقشه باغ ویلا 1000متری که کاملا مشابه زمین خود باشد  ، دومین قدم مشخص کردن نیاز های اساسی در باغ ویلا و مشخص کردن هر یک  ، مکان و متراژی برای ویلا در نظر بگیرید تعداد اتاق و متراژ سالن و …و  مشخص کردن مکان استخر و طراحی استخر و احداث آن  و سپس مسیر هایی  برای رفت و آمد و عبور و مرور در باغ و همچنین مکان قرار گرفتن درختان و نوع درختان ،مکان باربکیو و آلاچیق و  نور پردازی و در آخر قرار دادن از وسایل زینتی در ویلا مواردی هستند که در بالا به هر یک آز آن ها اشاره کردیم توجه نمایید .

ضمنا می توانید با کارشناسان ما به منظور نوع نقشه باغ ویلا 1000متری و احداث باغ ویلا در شرکت ساختمانی شکوه دماوند مشاوره نمایید .

تیم ما در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته در خدمت شما عزیزان و هموطنان می باشد.

09122835498 محمد محمدی

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید

اینستاگرام ما
تماس مستقیم
09122835498