نمونه کار بازسازی خانه

اجرای ویلا سازی ، تعمیر و بازسازی ، مشارکت در ساخت در سراسر کشور

نمونه کار بازسازی خانه

نمونه کار بازسازی خانه

نمونه کار بازسازی خانه

یکی از خدمات شرکت های ساختمانی تعمیر ، بازسازی و نوسازی ساختمان است که دارای مراحل مختلف می باشد . اگر برای بازسازی آپارتمان و خانه خود دچار سردرگمی شده اید پیشنهاد می کنیم تا آخر این مقاله همراه ما باشید تا نمونه کار بازسازی خانه  و مراحل بازسازی ساختمان از صفر تا صد را با زبانی ساده به شما آموزش دهیم .

بیشتر مراجعین ما که قرار نیست خانه را تخلیه کنند و قصد دارند قسمتی از خانه را تخلیه نمایند از ما می پرسند برای بازسازی منزل ما از کجا شروع می کنید ؟

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم؟

همیشه قبل از انجام هر کاری ممکن است کمی دچار سردرگمی و آشفتگی شویم یکی از این کارها بازسازی و تعمیرات خانه است.ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید برای تعمیر و بازسازی خانه از کجا شروع کنیم ؟

اگر خانه تان قدیمی است و قصد دارید بازسازی بدون جابجایی انجام دهید این مقاله را تا انتها بخوانید زیرا بهترین روش را برای حفظ آرامش ساکنین خانه و همچنین بالا بردن سرعت عمل در بازسازی ساختمان آورده ایم .بهتر است قبل از شروع به بازسازی از نمونه کار بازسازی خانه نیز کمک بگیرید.

از کجا شروع کنیم ؟

برای بازسازی خانه در زمانی که قصد ندارید خانه را تخلیه کنید اولین سوال این است که از کجا شروع کنیم ؟برای نوسازی خانه حتما باید تمام ساختمان  را تخلیه کرد تا از ابتدا ساخته شود اما برای بازسازی این طور نیست و به قولی معروف دستمان برای انتخاب باز تر است .

باز سازی ساختمان مربوط به چه نواحی است ؟
همانطور که اشاره شد بازسازی ساختمان در نواحی مختلف صورت می پذیرد :
 • افزایش استحکام
 • سیستم های گرمایشی
 • نمای ساختمان
 • دکوراسیون داخلی
 • آشپزخانه
 • اتاق خواب
 • سرویس بهداشتی
 • حیاط

بنابراین قبل از بازسازی ساختمان باید یک برنامه ریزی اصولی صورت پذیرد .

مهمترین بخش بازسازی ساختمان

همان طور که گفته شد برای بازسازی ساختمان باید یک برنامه ریزی کلی داشت تا طبق نقشه پیش رود . پیشنهاد می کنیم بدون برنامه ریزی هرگز کاری را شروع نکنید .زیرا در هنگام کار دچار سردرگمی خواهید شد .

برنامه ریزی پیش از بازسازی دارای فواید بی شماری است :

 • استخدام نیروی متخصص
 • هزینه های مربوطه
 • صرفه جویی در وقت
 • صرفه جویی در هزینه ها
 • خرید تجهیزات و یا کرایه تجهیزات مورد نیاز

بنابراین بهتر است هنگام برنامه ریزی بازسازی خانه تمام خواسته های خود را به طور شفاف یاد داشت کنید .

بررسی پیش از بازسازی ساختمان

بهتر است قبل از آنکه به بازسازی بپردازید کلیه نقاط ساختمان را مورد ارزیابی قرار دهید اگر بازسازی نیاز به داشتن مجوز دارد حتما پیش از بازسازی آن را اخذ نمایید.اگر ساختمان دارای فرسودگی است حتما در جهت پیشگیری از ان اقدام نمایید .از مهندسین ماهر جهت آزمایشات پایداری سازه کمک بگیرید و همچنین اگر نیاز به تخریب است حتما این کار را انجام دهید .اگر بنای شما نیاز به تعمیرات و بازسازی ستون و کف  و سقف دارد و یا نمای بیرونی ساختمان را باید تغییر بدهید حتما مشخص کنید چه چیزی از پیمانکار می خواهید .تعویض درب ها ، گچکاری  و رنگ و کاغذ دیواری را از قلم نیندازید اگر کابینت ها فرسوده شده اند حتما مشخص کنید آیا قرار است برچسب بزنید یا رنگ کاری کنید و یا قصد تعویض آن را دارید .پنجره های ساختمان قرار است تعویض و یا بازسازی شود ؟ آیا آشپزخانه شما نیاز به تعمیرات دارد ؟ کفپوش خانه قرار است تعویض شود ؟ 

اگر یک بررسی کلی داشته باشید هزینه های شما در بازسازی خانه کاملا شفاف سازی می شود و شما در هنگام هزینه کردن دچار مشکل نخواهید شد از ابتدای کار می دانید قرار است چکار کنید ؟

در بازسازی خانه از کجا شروع کنیم؟

در بازسازی اولویت با کجاست ؟ اگر قصد بازسازی قسمتی از خانه را دارید باید از همان جا آغاز کنید اما اگر قصد دارید تمام بخش های خانه از نما گرفته تا بقیه قسمت ها را بازسازی کنید بهترین حالت اینست که :

مقاومت ساختمان 

مقاومت ساختمان را همیشه در اولویت کار خود قرار دهید زیرا ستون ها و دیوار ها نقش مهمی در ساختمان دارند .

تخریب بخشی از ساختمان

یکی دیگر از مهمترین مراحل بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان عملیات تخریب است که به منظور حذف و یا جابجایی دیوار صورت می پذیرد باید در این قسمت نیز از مهندسین و معماران کمک دریافت کنید تا دیوار باربر و غیر باربر مشخص شود اگر تاسیسات و لوله کشی ساختمان قدیمی است باید با دقت کافی انجام گیرد در صورتی که کاری نابجا و غیر اصولی انجام پذیرد امکان ریزش کلی ساختمان وجود دارد .

یکی دیگر از نکاتی که در بازسازی خانه باید در نظر داشت تناسب فضای کلی و نیاز شماست اگر قصد دارید فضایی را بزرگتر کنید دقت داشته باشید که از فضاهای دیگر برای بزرگتر کردن استفاده نکنید این مرحله نیز باید کاملا اصولی باشد .

بازسازی سقف ساختمان

یکی دیگر از بخش هایی که در بازسازی باید به آن دقت داشت سقف خانه است که بستگی به بودجه و سلیقه شما دارد که آیا می خواهید آن را کناف کنید و یا از سقف های دکوراتیو و قاب های فایبر گلاس استفاده نمایید نورپردازی تا چه میزان باشد اینها مسائلی است که باید در آن توجه شود تا از هزینه های ناخواسته جلوگیری شود .

مراحل بازسازی خانه

نمونه کار بازسازی خانه

بازسازی و نوسازی لوله کشی ساختمان

تعمیرات تاسیسات ساختمان یکی دیگر از اولویت های آن است که در ساختمان باید به آن توجه داشت اگر ساختمان شما عمری بالغ بر 10 سال دارد حتما باید لوله کشی آن را تغییر دهید شما میتوانید با توجه به بودجه ای که به بازسازی ساختمان اختصاص داده اید سیستم لوله کشی را به طور کلی تعویض و یا بخشی از آن را تعویض کنید میتوانید حتی مدرن ترین سیستم لوله کشی را در ساختمان خود قرار دهید و همه و همه بستگی به بودجه اختصاصی شما دارد .

بازسازی کف خانه

برای بازسازی ساختمان می توانید از نمونه کار بازسازی خانه هایی که وجود دارد استفاده نمایید می توانید برای کف خانه از سنگ های مختلف لمینت و یا سرامیک و پارکت استفاده نمایید همه اینها تغییری زیبا در دکوراسیون خانه شما می دهد نگران نباشید شما با بودجه اختصاصی خود می توانید ارزانترین مصالح را به کار برید .

بازسازی کف خانه

نمونه کار بازسازی خانه

بازسازی آشپزخانه

همانطور که مقاله پیشین اشاره شد مهمترین بخش هر خانه آشپزخانه آن است که باید برای بازسازی آن نهایت دقت و مهارت به کار گرفته شود شما برای بازسازی آشپزخانه میتوانید از بازسازی سطحی مثل رنگ آمیزی دیوار و کابینت و درب ها شروع کنید و یا میتوانید بازسازی را به صورت اساسی انجام دهید و یک آشپزخانه ای مدرن هر چند کوچک داشته باشید ما در مقاله قبلی در این باره مفصل درباره نمونه کار بازسازی خانه و  بازسازی آشپزخانه های بزرگ و کوچک و نحوه بازسازی آن ها مطالبی منتشر نمودیم .

نمونه کار بازسازی خانه
نمونه کار بازسازی

بازسازی پذیرایی و حال

حال و پذیرایی به اندازه آشپزخانه ریزه کاری ندارد ولی به دلیل اینکه از قسمت های مهم هر خانه ای است باید با دقت بالایی انجام گیرد ولی این بخش از خانه در مدت زمان بسیار کوتاهی صورت می پذیرد .برای بازسازی حال و پذیرایی نیز همانند دیگر بخش های خانه به تغییرات سقف ، کف ، رنگ و کاغذ دیواری ، درب و پنجره و برق کشی و سیستم گرمایشی و سرمایشی آن نیز توجه نمایید.اینکه شما چه چیزی را در دستور کار قرار می دهید بستگی به سلیقه و بودجه ی شما دارد . نمونه کار بازسازی خانه را در تصاویر ارائه شده خواهید دید.

بازسازی اتاق خواب 

برای بازسازی اتاق خواب همانند حال و پذیرایی باید با توجه به بودجه و سلیقه خودتان به رنگ و سقف و کف و سیستم گرمایشی و خنک کننده و همچنین درب و پنجره ها توجه نمایید . میتوانید با توجه به نمونه کار بازسازی خانه و اتاق خواب ها اقدام به این امر نمایید.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام حیاط و تراس نیز به ترتیب انجام می پذیرد تا بازسازی خانه به طور کامل تمام شود .

سخن پایانی نمونه کار بازسازی خانه

برای باز سازی خانه از کجا شروع کنیم ؟ آنچه در این مبحث خواندید چکیده ای از تجربیات کاری ما در زمینه بازسازی خانه بود .شما با توجه به میزان عمر ساختمان خود در و بازسازی تمام و یا قسمتی از بنای فرسوده باید اولویت بندی کنید و در نهایت کاری شیک و مدرن با فضایی جدید تر برای خود و عزیزانتان احداث نمایید.

اما آنچه اهمیت دارد این است که اصول ایمنی را در بازسازی خانه حتما در اولویت کار قرار دهید .

معرفی شرکت ساختمانی به منظور تعمیرات و بازسازی بنا

شرکت ساختمانی شکوه دماوند یکی از شرکت هایی است که در زمینه بازسازی و نوسازی و شهرک سازی بافتهای فرسوده سالیان سال است فعالیت دارد این شرکت با در اختیار داشتن مهندسین ارشد عمران کلیه خدمات بازسازی و نوسازی و تعمیرات را به صورت مدرن برابر با هزینه شما حتی بدون دریافت یک ریال اضافی انجام خواهد داد. شما می توانید فایل نمونه کار بازسازی خانه را دریافت و از  نمونه های آماده ما استفاده نمایید و یا با طرح های خود در بازسازی خانه خودتان شریک شوید.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید

اینستاگرام ما
تماس مستقیم
09122835498