نکات طلایی در پیلوت

اجرای ویلا سازی ، تعمیر و بازسازی ، مشارکت در ساخت در سراسر کشور

نکات طلایی در پیلوت

نکات طلایی در پیلوت

نکات طلایی در پیلوت

نکات طلایی پیلوت : پیلوت و یا پایلوت به فضایی که در طبقه همکف ساختمان وجود دارد گفته می شود این فضا توسط دیوارهایی محصور شده است .البته به این نکته توجه باید کرد که پیلوت در هر ساختمانی مورد استفاده قرار نمی گیرد. با ما همراه باشید تا نکات طلایی در پیلوت انواع ساختمان و مزیت و مزایای هریک را توضیح دهیم.

به عبارت دیگر پیلوت تمام یا بخشی از طبقه همکف ساختمان است که به صورت فضای سرپوشیده بدون دیوار در تمام و یا قسمتی از طبقه اول قرار می گیرد .این فضای باز به طور معمول فضای بازی برای کودکان و یا پارکینگ و یا لابی مورد استفاده قرار میگیرد.

نکات طلایی پیلوت

نکات طلایی پیلوت

فرق پیلوت و پارکینگ

نکات طلایی در پیلوت همانطور که در مقدمه به آن اشاره کردیم پیلوت و پارکینگ با یک دیگر متفاوت هستند .در واقع پیلوت به عنوان طبقه همکف به حساب می آید از فضای پیلوت میتوان به عنوان پارکینگ و یا اتاق و یا هر کاربرد دیگری استفاده نمود اما پارکینگ فقط به عنوان فضایی برای پارک خودروها است .

مهندسین معماران و طراحان باید بیش از هر چیزی به فکر آسایش  و آرامش افراد توجه داشت زیرا هدف از ساخت و ساز انجام وظیفه نیست حس مسئولیت پذیری افراد از مسئله ی بسیار مهمی برخوردار است .

ارتفاع پیلوت 

همان طور که اشاره شد پیلوت به فضای باز بدون دیوار در طبقه همکف گفته می شود ارتفاع آن تا سقف به طور معمول کمی بیشتر از 2.4 و در پارکینگهای بسیار بزرگ تا بیش از 2.5متر افزایش می یابد.

خانه های جنوبی و ویلایی بهترین گزینه برای ساخت پیلوت نسبت به دیگر خانه ها هستند بنابراین هنگام ساخت پیلوت باید به تمامی جوانب توجه کافی شود.

نیم پیلوت

به نیم طبقه ای که مساحت آن به نصف مساحت سایر طبقات برسد نیم پیلوت میگویند .در واقع هدف از ساخت نیم پیلوت از دست نرفتن فضا است و مالک این ساختمان ها از نیم پیلوت به عنوان اتاق سرایدار نیز استفاده می کند و یا حتی می تواند آن را به اجاره دهد.

مزیت و مزایای پیلوت ساختمان

کارفرما در طراحی پیلوت نقش اساسی دارد و مهندس و معمار  فقط نقش مجری را ایفا می کنند و آن ها فقط می توانند به کارفرما مشاوره دهند و در پایان باز نیز کارفرما تصمیم گیرنده نهایی خواهد بود .پیلوت ممکن است مزیت و مزایایی داشته باشد بنابراین پیشنهاد می شود قبل از اقدام به اجرای آن حتما تحقیقات لازمه درباره  نکات طلایی در پیلوت را مطالعه نمایید :

پیلوت برای افراد مسن و کسانی که از مشکلات و دردهای استخوانی و ستون فقرات رنج میبرند مناسب است ولی به این نکته اساسی نیز باید توجه شود که پیلوت سبب کم شدن فضای پارکینگ شود و یا شما را مجبور به ساخت رمپ و فضای شیب‌دار برای پارک در زیرزمین کرده و هزینه‌های کار را به شکل قابل توجهی افزایش دهد.پیلوت نمای ساختمان را به کلی تغییر می دهد و بی پرده بگوییم که خانه های بدون پیلوت جلوه ای زیبا تر دارند.

پیلوت برای چه خانه هایی مناسب است ؟

نکات طلایی پیلوت ” پیلوت بهترین گزینه برای خانه های ویلایی است ما در مجتمع های مسکونی در بسیاری از موارد ، طبقات بالایی از طریق تراس به حیاط پیلوت دید دارند و این مساله مشکلاتی را در مورد مشاعات ساختمان ایجاد می کند یعنی ساکنین پیلوت در استفاده از حیاط محدودیت دارند. پیلوت برای خانه های جنوبی مناسب است زیرا حیاط محل رفت و آمد نیست و همچنین دید کمتری به آن وجود دارد .

پیلوت در ساختمان های شمالی اصلا گزینه مناسبی نیست اما در خانه های جنوبی بهترین گزینه است .

شرکت ساختمانی ویلاسازان شکوه دماوند مجری ساخت انواع ساختمان های ویلایی ، انواع برج ، انواع آپارتمان ، ساخت انواع استخر، ساخت انواع شهرکهای تجاری و مسکونی.

جهت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید 

 

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید

اینستاگرام ما
تماس مستقیم
09122835498