ویلاسازی در دماوند

اجرای ویلا سازی ، تعمیر و بازسازی ، مشارکت در ساخت در سراسر کشور

ویلاسازی در دماوند

ویلاسازی در دماوند

ویلاسازی در دماوند

منطقه خوش آب و هوای دماوند ، یکی از مناطق ناب برای سرمایه گذاری است . در این نوشته سعی داریم صفر تا صد ویلاسازی در دماوند ، چگونگی ساخت بهترین ویلاها در دماوند ، قیمت زمین در دماوند و… مطالبی بنویسیم.

آشنایی مختصر با منطقه دماوند

شهرستان دماوند یکی از شهرستانهای استان تهران است که از گذرگاه امامزاده هاشم راه ارتباطی تهران به آمل است رودخانه تار که از دریاچه تار سرچشمه می گیرد آثار طغیان این رودخانه بارها و بارها دیده شده است و از شمال غربی این شهرستان دو رود دیگر که از مشا و تیزاب سرچشمه می گیرد و همگی رودخانه دماوند را تشکیل می دهند .در این منطقه وجود دارد و آثار طغیان آن وجود دارد و در این شهرستان درختان بسیار زیادی وجود دارد که چهره شهر را زیباتر می سازد و کوه دماوند که بلند ترین قله در کشور است خودنمایی می کند .

چرا ویلاسازی در دماوند از واجبات است ؟

زندگی ماشینی شهری ، دود کارخانه ها و ماشین ها و غیره و غیره همه از فاکتورهایی است که نیاز انسان را برای اقامت در یک ویلا که در منطقه خوش آب و هوایی مثل دماوند ترغیب کند .

چگونه در دماوند ویلاسازی کنیم؟

ساخت یک خانه ویلایی در یک منطقه خوش آب و هوا نیاز هر کسی است که می خواهد در مدت زمانی هر چند به مدت کوتاه زندگی کند . ساختن ویلا در  زمین های شیب دار بسیار چالش برانگیز است .اولین اقدامی که برای ساخت ویلا در یک منطقه کوهستانی همانند دماوند بعد از انجام کلیه امور مربوط به ساخت و ساز انجام می گیرد پی ریزی آن است .

پی ریزی ساختمان به دو روش تسطیح و پرکردن زمین و یا استفاده ار تکیه گاه و ستون های چوبی و فلزی انجام می گیرد .برای پر کردن زمین باید خاک مورد نیاز فراهم شود اما در برخی مناطقی که شیب دارد باید از دیوار حائل برای خروج از شیب استفاده کرد . در هر حال ساخت خانه و ویلا در مناطق شیب دار نیاز به بودجه بیشتری نسبت به زمین های مسطح دارد .

ساخت ویلا در مناطق کوهستانی دارای مزایا و مضرات زیادی است که به ترتیب به هر یک می پردازیم .

مزایای ساخت ویلا در مناطق کوهستانی (ویلاسازی در دماوند)

 • داشتن چشم انداز بسیار زیبا :زندگی در مناطق کوهستانی مزایای بسیاری دارد چشم انداز زیبا ، استفاده از مناظر زیبای چمنزارها ، کوه و جنگل ، دیدن گل های وحشی ، آسمانی  صاف به دور از دود و تنفس در این هوای پاک ،  خواب راحت و به دور از هر گونه مشکلات شهری می تواند شما را به داشتن خانواده ای سالم کمک کند.
 • استفاده از نور طبیعی : همانطور که میدانید نور طبیعی خورشید می تواند تسکین دهنده بسیاری از مشکلات روحی و روانی باشد که متاسفانه در زندگی شهری این حق مسلم ما از بین رفته است .ساخت خانه های ویلایی در مناطق کوهستانی این مزیت را دارد که شما  نور خورشید حداکثر استفاده را می برید .زیرا ویلاسازان با طراحی نقشه های بسیار عالی ، اتاق ها را روبه نور خورشید طراحی می کنند .
 • محوطه سازی : محوطه سازی ، هنر دستان محوطه سازان است زیرا شیب کوهستان را برای شما جذاب تر می کنند .
 • حفظ حریم خصوصی : نقاط کوهستانی همیشه  مسیری برای گردشگران و کوهنوردان ایجاد می کند با ساخت ویلا و محوطه سازی حصاری برای حفظ حریم خصوصی خود ایجاد نمایید.

نکات طلایی ویلاسازی در کوهستان

شاید از بزرگترین چالش های ساخت ویلا در مناطق کوهستانی ( ویلاسازی در دماوند ) داشتن شیب است . ایده ال ترین شیب برای ویلاسازی در مناطق کوهستانی شیب 10% است . شیب های 11 الی 15 درصد از وضعیت شیب متوسط نامیده می شود و شیب های بالاتر از 20درصد شیب های تند هستند که کار را برای ویلا سازی مشکل می سازد . در مناطق کوهستانی با شیب بالا برای ساخت و اجرای فوندانسیون نیاز به انفجار داریم بالطبع با انفجار سنگ ، خروج سنگ و خاک اضافه  هزینه های بیشتری نسبت به خانه های با شیب کم است .

نکات ساخت و ساز  ویلاسازی در دماوند

برای ساخت خانه و ویلا در نقاط کوهستانی ( ویلاسازی در دماوند ) باید متدهای اصولی خانه سازی در این مناطق را در نظر گرفته و با استفاده از نیروهای دوره دیده و مهندسین متخصص در این زمینه پیش از ساخت بنا بهره مند شد .این نکات ساخت و ساز در تمام خانه های کوهستانی باید اجرا شود تا خانه ای بدون نقص و مهندسی ساز داشته باشید .

 • پی ریزی ساختمان
 • قدم به قدم پیش روی کنید
 • زه کشی و نشت آب
 • خاک مناسب
 • دسترسی به محل
 • از بین رفتن طبیعت
 • محوطه سازی

پی ریزی ساختمان

یکی از چالش برانگیز ترین و مشکل ترین کار در ساخت خانه های ویلایی در کوهستان ( ویلاسازی در دماوند ) ، مرحله پی ریزی ساختمان است .شما باید پی ریزی را در شیب های 10الی 50 درصد انجام دهید این امر  به بالا رفتن هزینه فوندانسیون نسبت به یک خانه روی سطح صاف و هموار دارد .

شما باید قادر باشید با حفاری عمیق که از انفجار سنگ ها بدست می آورید و خروج خاک و سنگ اضافی و  همچنین به دنبال آن بتن ریزی بیشتر نسبت به دیگر خانه ها داشته باشید تا یک خانه در یک محیط زیبا بنا کنید .

قدم به قدم پیشروی کنید

برای ساخت خانه روی سطوح شیب دار باید در نهایت آرامش قدم بردارید .شما در ساخت این بنا ها یک قدم از خانه های با زمین  هموار عقب تر هستید. شما باید هزینه های زیادی را متحمل شوید تا زمین خانه شما تازه به مرحله صفر خانه در زمین های هموار برسد .

زه کشی زمین های ناصاف

همانطور که میدانید آب باران و برف از کوه ها جاری می شود و به طور معمول زمین را سست می کند اگر قصد ساختن خانه در شیب کوه را دارید حتما پیش از ساخت و ساز یک راه حل مناسب برای دور کردن آب باران و برف داشته باشید .شما باید آب ها را از پایه خانه خود به اندازه ای دور کنید که به زمین شما آسیبی نرساند .دیوارهای حائل باید ضد آب و کاملا زه کشی شده باشند ، استخر خانه را در فاصله مناسبی از دیوار حائل بنا کنید . تمام این موارد برای حفظ خانه ویلایی شما از خطرات احتمالی است .

داشتن زیر زمین برای خانه می تواند فکری خوب باشد اما این فکر در خانه های کوهستانی شیب دار بسیار خطرناک است زیرا خطر نشت آب به سطح زیرین خانه وجود دارد بنابراین در ویلاسازی در دماوند و نقاط کوهستانی این مسئله می تواند مشکل ساز شود .

خطوط فاضلاب یکی دیگر از نکات طلایی ساخت ویلا در کوهستان است اگر خط فاضلاب خانه شما در سربالایی قرار دارد باید از یک پمپ آب استفاده کنید اما اگر در سرازیری است باید بلوک چینی کنید تا جریان آب را با سرعت مناسبی هدایت کند .

 

شرکت ساختمانی شکوه دماوندویلاسازی در دماوند

خاک مناسب

نکته طلایی  دیگر در ویلاسازی در دماوند و نقاط کوهستانی که باید به آن توجه داشت ، ساخت ویلا در کوهستان استفاده از خاک مناسب است. اگر خاک مناسب را برای ساختن خانه انتخاب نکنید این امر می تواند مشکل ساز شود .شن و ماسه و سیلت خاک های ایده آل برای ساختن بنا هستند زیرا بافت آنها برای تحمل بارهای اضافی بسیار عالی است . اما مخرب ترین خاک  برای ساخت خانه خاک رس است زیرا در هنگام برخورد نم و رطوبت متورم می شود و به شالوده خانه آسیب جدی وارد می سازد .

دسترسی به محل

یکی دیگر از نکاتی که صاحبان بنا باید در هنگام خرید زمین مسکونی به آن توجه کنند دسترسی به محل است. هنگام ساخت و ساز حمل مصالح ساختمانی نیز می تواند مشکل ساز شود .حمل مصالح ساختمانی از مشکلات اساسی این مناطق است .به طور معمول شرکت های حمل مصالح ساختمانی دستمزد حمل را در این مناطق به دلیل سرازیری و سربالایی بیشتر می گیرند . لذا لازم است پیش از ویلاسازی در دماوند و نقاط کوهستانی با افراد متخصص مشورت نمایید تا شما را هزینه های اضافی آشنا سازند.

از بین رفتن طبیعت و یکی از مشکلات ویلاسازی در دماوند

برای داشتن خانه ای زیبا باید ابتدا بخش عظیمی از زیبایی های طبیعی مناظر را از دست بدهید زیرا حمل مصالح و ساخت و ساز درختان ، چمن و گل ها را از بین می برد در  این فرآیند مدتی طول می کشد تا آن مناظر دوباره همانند روز اول شوند. بنابراین در ابتدای کار باید مقداری پول نیز برای زیبا سازی محیط خود بپردازید .

محوطه سازی

بعد از اینکه به مشکلات اساسی ویلاسازی در دماوند و کلیه نقاط کوهستانی اشاره کردیم نوبت به نوید ویلاسازی در کوهستان می رسد . باید بگوییم چشم اندازی که در کوهستان وجود دارد در هیچ نقطه ای در هیچ جای دنیا وجود ندارد .زیرا آن شیب تند و ملایم می تواند محیطی دلنشین برای شما به ارمغان بیاورد.حال که تمام سختی های راه را طی کردید نوبت به آن رسیده که  با خانواده و عزیزانتان خوش بگذرانید .

ساخت ویلا 

شرکت ویلاسازان دماوند مجری طرح های ویلاسازی ( ویلاسازی در دماوند ) و ساخت خانه در مناطق خوش آب و هوا مثل شهر دماوند ، فیروزکوه ، آبسرد ، گیلاوند ، آینه ورزان ، رودهن و مهرآباد و همچنین کلیه نقاط کشور می باشند . جهت هر گونه مشاوره رایگان درباره ساخت و ساز ویلا ، خانه های پیلوت دار ، خانه های دوبلکس ،تریبلکس اجرای استخر و… با ما در تماس باشید .ما قادر خواهیم بود حتی در یک زمین بسیار کوچک خانه ای  ویلایی با بیشترین امکانات برای شما بسازیم .

شماره های تماس جهت ویلاسازی در دماوند و کلیه نقاط تهران و البرز

09122835498 محمد محمدی

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید

اینستاگرام ما
تماس مستقیم
09122835498