دیوارکشی باغ و زمین و اصول آن در دماوند

اجرای ویلا سازی ، تعمیر و بازسازی ، مشارکت در ساخت در سراسر کشور

دیوارکشی باغ و زمین و اصول آن در دماوند

دیوارکشی باغ و زمین و اصول آن در دماوند

دیوارکشی باغ و زمین و اصول آن در دماوند

هنگامی که نام حصارکشی و دیوارکشی می آید به یاد سیم های خاردار می افتیم که واقعا محیط اطراف را زشت میکند اما امروزه معماری حصارکشی کاملا فرق کرده است و دیوارکشی نه تنها باعث زشت شدن محیط نمیشود بلکه زیبایی به محیط اطراف میدهد زیرا برای حصارکشی ایده های متفاوتی وجود دارد.

حصارکشی یا نام دیگر آن دیوارکشی از معمول ترین و قدیمی ترین راه های مشخص کردن محدوده های املاک و زمین ها بوده است در گذشته طبق محدوده شخص حصارکشی انجام میشد و دارای قوانین و ضوابطی نبود اما امروزه حصارکشی کاملا تغییر کرده است و دارای قوانین و محدودیت هایی می باشد. این کار یعنی دیوارکشی کمک زیادی به صاحبان املاک و زمین ها می کند زیرا باعث می شود تا محدوده زمین و ملک موردنظر مشخص شود و از ورود افراد متفرقه به محدوده املاک و زمین ها جلوگیری می کند و در نتیجه باعث حفظ امنیت ملک و زمین هم خواهد بود. خرید و فروش باغ ‌ویلا در دماوند توسط تیم حرفه ای ویلاسازان شکوه قابل اجرا است.

حصارکشی با توری

اگر شما فقط به دنبال این هستید که محدوده باغ خود را معلوم کنید و اینکه باغ شما از بیرون دیده شود مهم نیست میتوانید از حصارکشی توری استفاده کنید.

حصارکشی مدرن

این مدل مناسب خانه های جدید و مدرن است میتوانید این حصارکشی را با چوب انجام دهید به جای چینش مستقیم چوب ها در حصار، میتوانید آنها را به صورت ضربدری ببندید و یا اگر از میله های فلزی استفاده کردید میتوانید با ترتیب قراگیری نامنظم به ان ها شکل زیبایی بدهید.

حصار دیوار سبز

این حصار راه حلی خوب برای افرادی است که حس می کنند فضای اطراف آنان به قدر کافی سبز نیست. می توانید از مدل های مصنوعی با کیفیت استفاده کنید که به نگهداری چندانی نیز نیاز ندارند.

حصار تمام چوب

اگر به دنبال نزدیکی با طبیعت هستید، می توانید از حصارهای شاخه ای استفاده کنید. شاخه های درخت فندق دارای انعطاف کافی برای استفاده به عنوان حصار هستند.

حصار بتنی

اگر به دنبال امنیت و حفاظت از حریم خصوصی خود و خانواده خود هستید، احتمالا بهترین راه حل استفاده از دیوار بتنی است تا فضای خود را کاملا محصور و پوشیده کنید. در این سبک ها برای حصار کشی دور باغ از دیواری ساخته شده از نیمی بتن و نیمی حصار چوبی یا فلزی استفاده می شود.

قوانین حصارکشی

همانطور که گفته شد حصارکشی امروزه دارای قوانین و ضوابطی است و برای حصارکشی باید مجوز گرفته شود و حتی برای دیوارکشی باغ ها هم باید مجوز گرفته شود.

مجوز های دیوارکشی وابسته به نوع ملک و باغ و منطقه ای است که میخواهید حصارکشی را انجام دهید. این مجوزها با یکدیگر کاملا متفاوت می باشد و اگر قصد دیوارکشی محدوده ملک و باغ خود را دارید بهتر است که این نکته را بدانید که مجوز های حصارکشی و دیوارکشی و نرده کشی در مناطق شهری دارای محدودیت ها و الزامات بیشتری خواهند بود.

مراحل اجرای حصارکشی
  • مشخص کردن چهارگوش زمین
  • مشخص کردن نقاط نصب پایه ها
  • حفر چاله جهت کاشت پایه فنس
  • تراز و نصب پایه ها
  • نصب کمرکش
  • نصب فنس بر روی پایه ها
دیوارکشی باغ و زمین و اصول آن در دماوند

دیوارکشی باغ و زمین و اصول آن در دماوند

دیوار کشی باغ

ساختن دیوارباغ یا دیوارکشی برای برخی افراد کمی دلهره آور است، اما اگر وقت خود را صرف کرده و از چند دستورالعمل ساده پیروی کنید، کار سختی نیست. اولاً نباید پایه دیوار باغ را ساده گرفت. حداقل ضخامت مطلق فونداسیون مورد استفاده در هر نقطه، داخل یا اطراف یک ملک 150 میلی متر (6 اینچ) است. این ضخامت، به شرطی که دیوار باربر نباشد، برای اطمینان از ترک نشدن پایه شما کافی است.

چگونه یک دیوار باغ کوچک بسازیم؟

بلوک های دیواری برای ایجاد یک تخت مرتفع، محصور کردن یک محوطه پاسیو، پله های باغ یا ساختن یک دیوارایده آل هستند. از آجرهای سفالی نیز می توان برای ایجاد مسیرها و لبه های حاشیه استفاده کرد.

ساخت یک دیوار باغ کوچک به خوبی در حد توانایی افراد معمولی است، اما اگر قصد دارید دیوار حائل بالاتر از 600 میلی‌متر یا دیواری بالاتر از 900 میلی‌متر بسازید، به دنبال مشاوره حرفه‌ای باشید ما میتوانیم در این زمینه به شما کمک کنیم، در ادامه 5 نکته مفید را برای کمک به شما در طی فرآیند دیوار کشی باغ شرح خواهیم داد:

پایه ها را حفر کنید

ترانشه ای به عمق 200 میلی متر و عرض 300 میلی متر حفر کنید، جایی که دیوار قرار دارد. به یاد داشته باشید که بلوک ها در مرکز گذاشته می شوند. از گیره و ریسمان چوبی برای مشخص کردن ترانشه و بررسی سطوح استفاده کنید. برای اطمینان از تراز بودن بالای گیره ها از سطح اسپریت استفاده کنید.

پایه ها را آماده کنید

ترانشه را با یک لایه 100 میلی متری از هاردکور فشرده پر کنید و سپس بقیه را با بتن درست کنید. مخلوط بتن استاندارد از 6 قسمت بالاست تا 1 قسمت سیمان.

ساخت یک دوره در یک زمان

یک خط ساختمان (یا طول رشته ای که واقعاً محکم کشیده شده است) را از یک سر پایه ها به انتهای دیگر بکشید. با استفاده از ماله، ملات (4 قسمت ماسه ساختمانی به 1 قسمت سیمان) را به طور یکنواخت روی پایه ها و سپس روی بلوک های هر دوره پخش کنید. ملات باید کمی از بین درزها تراوش کند (10 میلی متر) و هر گونه اضافی باید با ماله جدا شود. قبل از قرار دادن آن در مجاورت بلوک قبلی، درزهای عمودی را با استفاده از ملات در یک انتهای بلوک پر کنید. هر بار یک ردیف آجر بسازید و با یک سطح عمودی، افقی و مورب بررسی کنید. ملات اضافی را بردارید تا سطح بلوک را لکه نکند.

گذاشتن در باند برانکارد

بلوک ها باید در یک باند برانکارد با استفاده از نیم بلوک در پایان هر دوره گذاشته شوند. بلوک های دیواری ما را می توان با استفاده از یک اسکنه و چکش یا یک آسیاب زاویه ای برش داد.

روی دیوار با تطبیق مقابله

با استفاده از ماله اشاره گر، اتصالات ملات را صاف و تمام کنید.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما در تماس باشید.
ویلاسازان دماوند
موبایل 09122835498
دفترکار 02176392133

 

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید

اینستاگرام ما
تماس مستقیم
09122835498