با طراحی باغ ویلا توسط ویلاسازان شکوه آشنا شوید

اجرای ویلا سازی ، تعمیر و بازسازی ، مشارکت در ساخت در سراسر کشور

با طراحی باغ ویلا توسط ویلاسازان شکوه آشنا شوید

با طراحی باغ ویلا توسط ویلاسازان شکوه آشنا شوید

طراحی باغ ویلا در واقع، طراحی فضاهایی باز و البته وسیع مانند باغ‌ها و یا مانند بخشی از دشت‌های بزرگ و وسیع در تلفیق با فضای معماری ویلا می‌باشد; که گویی در دل طبیعت بنایی ساخته باشید. طرح ویلا و باغ ویلا متاثر از سبک‌های جذاب معماری و طراحی لندسکیپ ویلا می‌باشد. اجرای باغ ویلا عموما در اراضی و سکونت گاههای بزرگ حومه شهرها و روستاها ترویج یافته البته درون شهرها نیز مقدور است.

با طراحی باغ ویلا توسط ویلاسازان شکوه آشنا شوید

ساخت ویلا در باغ و طراحی منظر و لنداسکیپ، آرامشی توأم با بهره مندی از مناظر زیبای باغ، جریان هوایی سالم، تازه و خنک در سراسر فضای داخلی ویلا و حس بی انتهای حضور در طبیعت، ایجاد می‌شود. طراحی ویلا در باغ به نوعی یاد آور کلبه‌های قدیمی‌است که به صورت اقامتگاههای فصلی مانند ییلاق و قشلاق‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

بهره مندی از فضاهای نیمه محصور مانند تراس و پاسیو، ایوان‌ها و فضاهای شاه نشین ویلا نیز باغ ویلای شما را دارای جذابیتی دوچندان می‌کند. این فضاها در کنار باغ، هنگام استراحت، صرف غذا و دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه کیفیت یک زندگی ایده آل و آرام را فراهم می‌کنند. وجود درختان، گیاهان و گلهای متنوع، طراوت و زندگی را برای این فضاها به ارمغان می‌آورد.

شاید خیلی از افراد تصور کنند که طراحی باغ ویلا یک کار لوکس و غیر ضروری به حساب می‌آید در حالی که این باور نادرست است و توجه به این کار می‌تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. یکی از مزایای طراحی ویلا باغ قبل از اجرا، برآورد دقیق هزینه‌های ساخت و صرفه جویی در وقت به دلیل مشخص بودن مراحل کار است. علاوه بر این، طراحی باغچه ویلا می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای کارفرما باشد و او را از سردرگمی‌نسبت به نتیجه نهایی، در بیاورد.

لذت وصف نشدنی حضور در یک ویلا شیک و راحت، در باغی سرسبز، تجربه بی نظیری است. شرکت ویرا طرح اسپرلوس با اشراف کامل بر تمام اصول طراحی ویلا باغ و محوطه سازی باغ ویلا، با تیمی‌متخصص و همچنین به روز ترین و پیشرفته ترین نرم افزارهای مدلسازی، باغچه ویلای شما را به بهترین شکل ممکن طراحی و اجرا می‌کند. برای داشتن یک باغچه ویلا با فضای سبزی دلربا حتما لازم به طراحی و اجرای ویلا از صفر نیست، شما حتی می‌توانید با یک بازسازی ویلا مختصر و طراحی مجدد محوطه باغ ویلا خود، در آن فضایی سبز متناسب با ویلا خود به وجود بیاورید.

با طراحی باغ ویلا توسط ویلاسازان شکوه آشنا شوید

با طراحی باغ ویلا توسط ویلاسازان شکوه آشنا شوید

نقشه برداری دقیق از وضعیت موجود زمین باغ ویلا

نقشه برداری زمین ویلا، پستی بلندی‌های موجود و بخش‌هایی که باید آن را تسطیح کنیم، مقدار و نوع پوشش گیاهی ارزشمند که خواستار حفظ و نگهداری آن هستیم و سایر موارد ضروری باید تبیین و مشخص شوند.

طراحی پلان و نقشه باغ ویلا

جانمایی مناسب باغ ویلا و جهت گیری‌های سازه و تعیین طبقات با توجه به پتانسیل زمین و همچنین در نظر گرفتن محدودیت‌ها.

طراحی سازه باغ ویلا

بررسی و تهیه نقشه‌های مورد نیاز برای ساخت باغ ویلا، از جمله نقشه توپوگرافی، برق و مکانیک، سازه و… با توجه به جانمایی‌ها و درخواستهای کارفرما در فضای تعیین شده. تعیین و انتخاب سبک طراحی مورد نظر و برآورد هزینه ساخت باغچه ویلا و بودجه مورد نیاز.

طراحی نقشه لنداسکیپ و محوطه باغ ویلا

با توجه به ایده آل‌ها و درخواست کارفرما در این مرحله باید تعیین شود که چه المان‌هایی در محوطه باید وجود داشته باشند و در نهایت این المان‌ها مانند استخر، آلاچیق و نشیمن، پاسیو، زمین بازی و دیگر فضاهای سبز و تفریحی و استراحت جانمایی شوند.

علاوه بر کانسپت‌های مورد نیاز، باید راههای ارتباطی و مسیرهای دسترسی پیاده و ماشین رو تعیین شوند.

و در نهایت باید نقشه‌های فاز دو معماری و لندسکیپ، تاسیسات و سازه‌ها تهیه شوند.

تسطیح و آماده سازی شرایط زمین باغ ویلا

این مرحله شامل خاکبرداری یا خاکریزی‌ها در شرایط مختلف و مورد نیاز برای ایجاد ترازها و هم سطح سازی سطوح مختلف می‌شود.

ایجاد و ساخت زیرسازی‌های محوطه باغ ویلا

زیر ساخت و یا زیرسازی شامل اجرای زهکشی، طراحی و ساخت سیستم‌ها ی آبیاری، فاضلاب و همچنین تاسیسات برقی محوطه می‌باشد.

باغ آرایی و طراحی منظر و اصلاح و یا ایجاد پوشش‌های گیاهی باغ

کاشت و اضافه کردن درختان، گلها و گیاهان متنوع و ساخت باغچه‌ها با اندازه‌ها و فرمهای مختلف و یا اصلاح و هرس کردن گیاهان هرز و بخشی‌هایی که درخواست حذف آنها از محیط را داریم.

با داشتن باغ ویلا، شاید در نگاه اول فکر کنید، نگهداری از فضای سبز و رسیدگی به حیاط ویلا پر درد سر و زمان بر باشد اما اگر باغبانی و رسیدگی به گل گیاه را تجربه کرده باشید، متوجه می‌شوید این کار در کنار زحمتی که برای شما ایجاد می‌کند، آرامش خاص و حس خوبی را در شما ایجاد می‌کند.
همچنین فضای سبز نه تنها زیبایی بصری به محوطه سازی باغ شما می‌دهد بلکه گیاهان آن باعث تصفیه هوا و ایجاد محیطی خنک در اطراف می‌شود بخصوص اگر در محوطه سازی ویلا خود از آبنما و یا استخر نیز استفاده کرده باشید.

اصول طراحی باغ ویلا چیست؟

طراحی باغ ویلا متناسب با شرایط اقلیمی‌و پوشش گیاهی غالب در منطقه و برمبنای شرایط و اقیلم منطقه استوار باشد تا ماندگاری و استقامت بالایی داشته، و زیبایی باغ پایدار تر باشد. همچنین در طراحی ویلا و باغ طراحی پایدار قابلیت اجرایی بالا و مطلوبیت قابل توجهی دارد. طراحی پایدار به گونه ای است که صرفه جویی در مصرف انرژی به حداکثر و هزینه‌های گرمایشی و سرمایشی به حداقل برسد. از این رو مجموعه ای پایدار و متناسب با شرایط زیست محیطی شکل می‌گیرد.

به عنوان مثال طرحی که مناسب شرایط آب و هوایی مناطق سرد وکوهستانی ارائه می‌شود نمی‌تواند پاسخگوی کامل نیازهای یک باغ ویلا در ناحیه ای با آب و هوای شرجی و گرم باشد.

در نتیجه اقلیم، تعیین کننده پوشش گیاهی پایدار و مقاوم می‌باشد و طراحی باغ به سبب ماهیت همیشه در حال تغییر خود متاثر از آن می‌باشد، در نتیجه انتخاب و تصمیم گیری در مورد نوع درختان باغ و پوشش سبز را با در نظر گرفتن فصل پاییز و بهار که تجدد حیات گیاهان و تغییر رنگ برگ درختان صورت میگیرد، تسهیل می‌کند.

علاوه بر انتخاب پوشش گیاهی، ملاحظات اقلیمی، جهت گیری اصلی پلان ویلا را در محوطه باغ تعیین می‌کند.

به گونه ای که حداکثر بهره گیری از گرمای آفتاب را در فصول سرد و خنکی را در فصول گرم را فراهم می‌آورد. بعلاوه بهره گیری از نور کافی برای داخل ویلا در هنگام روز که نکته حائز اهمیت دیگری است.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با تیم ویلاسازان شکوه دماوند در تماس باشید.

دفترکار: 02176392133

موبایل: 09122835498

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید

اینستاگرام ما
تماس مستقیم
09122835498