با ایده های خاص در چیدمان داخلی ویلا آشنا شوید

اجرای ویلا سازی ، تعمیر و بازسازی ، مشارکت در ساخت در سراسر کشور

با ایده های خاص در چیدمان داخلی ویلا آشنا شوید

با ایده های خاص در چیدمان داخلی ویلا آشنا شوید

خرید ویلا در گیلاوند چالش‌های مخصوص و منحصر به خود را دارد. چالش‌هایی که گاه به مراحل خرید ویلا در دماوند، و قیمت ویلا در گیلاوند بر می‌گردد، گاه به مراحل انتخاب گزینه مناسب برای خرید و فروش ویلا در گیلاوند و گاهی نیز به مراحل بعد از خرید ویلا در گیلاوند! یکی از مراحلی که در این نوشتار می‌خواهیم به صورت ویژه به آن بپردازیم و راه‌کارهایی در رابطه با آن ارائه دهیم، چالش چیدمان داخلی ویلاست که بسیاری از افراد را درگیر می‌کند! چیدمان داخلی ویلا، به ویژه برای بانوان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ممکن است شما یکی از بهترین ویلاهای گیلاوند را خریده باشید، ولی ویلای شما از نظر چیدمان داخلی چنگی به دل نزند! این مورد تمام موارد خوب مربوط به آن ساختمان را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

با ایده های خاص در چیدمان داخلی ویلا آشنا شوید

خب شاید بپرسید ویژگی‌های مناسب برای چیدمان داخلی ویلا چیست؟ در نظر گرفتن چه مواردی ما را به هدف خودمان که بهره‌گیری از بهترین ایده‌ها در چیدمان داخلی ویلا است، نزدیک‌تر می‌کند و بایدها و نبایدهای چیدمان داخلی چیست؟

نکات چیدمان داخلی ویلا

قبل از هرچیز ذکر این نکته ضروری است که روابط فضایی حاکم بر پلان ویلا، تا حد زیادی ما را در چیدمان داخلی ویلا پیش خواهد برد. در بسیاری از موارد، مبلمان مناسب می‌تواند برخی از ضعف‌های طراحی را خنثی کند، ولی یک مبلمان نامناسب و چیدمان داخلی اشتباه، یک پلان عالی را نیز از عالی بودن خود ساقط کرده و آن را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. در اینجا، قبل از هرچیز باید با اصول مبلمان هر فضا به طور جداگانه‌ای آشنا باشیم و از سوی دیگر، تمامی عوامل جهت دهنده به چیدمان داخلی ویلا را بشناسیم و از آن‌ها بهره لازم را ببریم.

خب منظور ما از این موارد چیست؟ برای مثال، نور! نور عاملی جهت دهنده و تعیین کننده در چیدمان داخلی ویلاست، و یا جای قرار گیری بازشوها! و حتی در برخی مواقع فرهنگ و اقلیم! به طور واضح‌تر، زمانی که شما می‌خواهید اصول مربوط به چیدمان داخلی را رعایت کنید یکی از مواردی که به آن توجه کرده و از نظر می‌گذرانید نحوه نورگیری فضاست.

در چیدمان داخلی ویلا، برای نشیمن، اگر بخواهیم به فرهنگ توجه کنیم در ایران مبلمان جزیره‌ای با فرهنگ ما هم خوانی خاصی ندارد و مواردی از این قبیل! و اما قسمت مهم ماجرا. قبل از هرچیز لوازمی که در چیدمان داخلی ویلا مطرح و استفاده می‌شوند اهمیت دارند. به سبک طراحی ویلای خود دقت کنید! اگر سبک ویلا مینیمال است، از لوازم مینیمال و اگر کلاسیک و شلوغ است و یا در میانه آن قرار دارد به سمت لوازم و مبلمان مناسب با همان سبک‌ها بروید. در چیدن لوازم باید از یک نظام فکری تعیین شده تبعیت کنید؛ به این صورت که مسیرهای حرکتی و مسیرهای نشستن را تعیین کرده و در چیدمان داخلی ویلا مبلمان را طوری تنظیم کنید که این موارد به وضوح تفکیک شده باشند و برای مثال مسیر حرکت تداخلی با محل نشستن نداشته باشد و یا نیاز نباشد وقتی کسی در گوشه‌ای دنج نشسته نگران عبور دیگران باشد! حتی الامکان این موارد را از نظر گذرانده و در چیدمان داخلی ویلا به کار برید.

بهتر است در مبلمان پذیرایی و نشیمن به این مورد توجه کنید که کدام فضا برای کدام عملکرد مناسب‌تر است و مبلمانی متفاوت ولی با هارمونی را برای آن‌ها انتخاب کنید. خوب است به رنگ و جنس توجه کنید! رنگ و جنس مبلمان استفاده شده تاثیر به‌سزایی در ارتقا کیفی محیط دارد. رنگ باید گرما بخش منزل بوده و جنس نیز باید مرغوب و راحت باشد.

مبلمان را با توجه به کف، سقف و دیوار انتخاب کنید. رنگ مبلمان باید با این فضاها در هم آمیخته و در نهایت یک ترکیب رنگ فوق‌العاده برای محیط باشد. برای مثال اگر محیط پر از رنگ‌های گرم است یک مبلمان با رنگ‌های سرد می‌تواند در خنثی کردن فضا مثبت عمل کند و یا برعکس!

سبک شیک در چیدمان داخلی ویلا

سبک شهری با الهام از زندگی شهری ، فضایی مدرن و آرامش بخشی را در خانه به وجود می آورد . ویژگی های این سبک دکوراسیون، بسیار به ویژگی های سبک صنعتی شباهت دارد . ولی این دو سبک در ظاهر و جزئیات با یکدیگر تفاوت دارند .

این سبک نسبت به سبک های صنعتی یا معاصر فضای منعطف تری دارد و به خانه احساس راحتی خاصی می بخشد. فضای اجرای سبک دکوراسیون شهری کوچک و محدود است. این محدودیت باعث می شود که طراح و دکوراتور در این سبک از روش های خلاقانه و نوآورانه ای برای جلوگیری از شلوغی فضا استفاده کند.

با ایده های خاص در چیدمان داخلی ویلا آشنا شوید

با ایده های خاص در چیدمان داخلی ویلا آشنا شوید

انتخاب رنگ بهترین ایده در زیباسازی

در دکوراسیون داخلی ویلا های مدرن و لوکس از رنگ های خنثی و رنگ های غنی و گرم بیشتر استفاده می شود. چرا که زیبایی و جذابیت بسیار زیادی را در فضای داخلی ایجاد خواهد نمود. حال با توجه به سلیقه خود از میان رنگ ها گرم و خنثی باید بهترین ها را انتخاب کرده و به صورت ترکیبی در دکوراسیون استفاده نمایید. ترکیب اصولی رنگ ها و تعادل بصری رنگ ها بسیار مهم است.

بهترین رنگ هایی که به شما می توانیم پیشنهاد دهیم رنگ های مشکی، نقره ای، خاکستری، طوسی، ذغالی، کرم، قرمز، جگری یا آلبالویی، نارنجی، زرد، قهوه ای و این قبیل رنگ ها در سبک مدرن کارایی دارند. رنگ وسایلی که نیاز به دیده شدن ندارند را خنثی در نظر بگیرید و هر آنچه بهتر است به خوبی دیده شود باید روشن و گرم باشد.

چیدمان داخلی سایر فضاهای ویلا

در چیدمان داخلی ویلا، فقط مبلمان فضاهایی مانند نشیمن مهم نیست، نحوه چیدمان دیگر فضاها نیز به همان میزان اهمیت دارد. برای مثال آشپزخانه! به خصوص در رابطه با آشپزخانه‌های امروزی که دیگر پنهان نبوده و تعاملی قوی با نشیمن و پذیرایی دارند. با توجه به نوع آشپزخانه به مبلمان آن بپردازید. در چیدمان داخلی ویلا،مثلث کار در آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است. مثلث کار یعنی نحوه قرارگیری و ارتباط سینک، گاز و یخچال با یکدیگر. در چیدمان آشپزخانه باید توجه کنید از آنجا که این محیط بیشتر یک فضای کاری است نباید خسته کننده باشد. حتی الامکان به آن منظر مناسب و نور طبیعی داده و در چیدمان لوازم به حرکات راحت یک انسان توجه کنید.

می‌توانید در کنار پیش‌خوان صندلی‌های بلندی قرار دهید و یا میز ناهارخوری را در کنار آن بگذارید. یک میز صبحانه کوچک نیز به چیدمان داخلی ویلا کمک جالب توجهی می‌کند و به ویژه اگر آشپزخانه بزرگی دارید، بخشی از مبلمان آن را بر عهده گرفته و مکانی برای استراحت و نشستن در طول کار نیز خواهید داشت.

اگر بخواهیم به سراغ چیدمان داخلی ویلا و اتاق خواب‌ها برویم، قبل از هرچیز باید ببینیم این اتاق خواب‌ها برای چه رده سنی و چه جنسیتی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. و بعد از آن به انتخاب وسایل، رنگ، هارمونی و مسائلی از این قبیل بپردازیم.

برای مثال اگر چیدمان داخلی ویلا در مورد اتاق خواب را برای یک دختر نوجوان انجام می‌دهید، استفاده از رنگ‌های شاد، و البته با توجه به سلیقه فرد، می‌تواند گزینه مناسبی باشد. تخت خواب را حتی الامکان موازی نورگیر قرار داده و رو به روی در ورودی نیز قرار ندهید. تعبیه کمد دیواری و میز آرایشی نیز از الزامات است. اتاق یک دختر همیشه بیشترین فضای ممکن برای کمد را نیازمند است! می‌توانید با ایده‌هایی خاص از پرده‌های زیبا و جلابخش به اتاق خواب استفاده کنید و با استفاده از دکوراتیوهایی مانند ریسه، مجسمه، قاب عکس و … فضا را زیباتر و پر روح‌تر کنید. اگر به گل و گیاه علاقه دارید استفاده از گیاهان در چیدمان داخلی طرفداران بسیار زیادی دارد و با تلفیق گل و گیاه و دیگر لوازم با یکدیگر فضایی خاص خواهید داشت.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با تیم ویلاسازان شکوه دماوند در تماس باشید.

دفترکار: 02176392133

موبایل: 09122835498

 

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید

اینستاگرام ما
تماس مستقیم
09122835498