با انواع کولرگازی آشنا شوید

اجرای ویلا سازی ، تعمیر و بازسازی ، مشارکت در ساخت در سراسر کشور

با انواع کولرگازی آشنا شوید

با انواع کولرگازی آشنا شوید

اگر تصمیم به خرید کولرگازی گرفته اید ولی با انواع کولرگازی و کاربرد و ویژگی های هرکدام آشنا نیستید، پیشنهاد می کنم با ما همراه باشید، چرا که در این مقاله به معرفی و بررسی انواع مدل های کولرگازی جهت راهنمایی و آشنایی شما عزیزان می پردازیم. در صورتی که نیاز به نصب کولرگازی دارید همکاران ما در ویلاسازان شکوه دماوند مطابق با جدیدترین روش های روز دنیا اقدام به نصب کولرگازی میکنند.

با انواع کولرگازی آشنا شوید

کولرگازی یک خنک کننده قوی هوا می باشد که نسبت به کولرهای آبی قدیمی بسیار قوی تر بوده و تنها مدت کوتاهی بعد از فعالیت هوایی بسیار مطبوع و دلنشین در محیط منزل یا محل کارتان ایجاد می کند. در روز های گرم تابستان مخصوصا در مناطق گرم و شرجی، کولرگازی یکی از مهم ترین و کاربردی ترین لوازم به حساب می آید. از طرفی سیستم فیلترینگ هوا در کولرهای گازی موجب می شود تا هوای محیط از هرگونه آلودگی و آلاینده پاکسازی شود

و به همین دلیل برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند بسیار پزینه ی مناسبی می باشد چراکه علاوه بر خنک کردن هوا همزمان فرآیند استرلیزه سازی هوا را نیز انجام می دهد و دیگر نیازی به استفاده از فیلترهای هوا نمی باشد.

نکته جالب!

نکته جالب این است که، واژه کولرگازی بدین معنا نیست که مانند اجاق گاز یا بخاری شیر یا شلنگ گاز به کولر متصل باشد، بلکه منظور از کولرگازی، نوع مکانیزم و فرآیند خنک سازی هوا به کمک نوعی گاز خاص می باشد که می تواند بارها تبدیل به مایع و مجددا تبدیل به گاز شود.

انواع کولرگازی از نظر ساختاری:

اساس کار انواع کولرگازی یکسان است ولی از نظر فیزیکی و ساختاری با هم تفاوت دارند. هر کدام از انواع کولرهای گازی دارای انواع مختلفی نیز می باشند که به اختصار هرکدام را توضیح خواهیم داد.

کولرگازی بطور کلی ۳ نوع می باشد:

  • کولرگازی یک تکه
  • کولرگازی دو تکه
  • کولرگازی چند تکه / مولتی پنل

انواع کولرگازی یک تکه:

  • کولرگازی پنجره ای یا اتاقی
  • کولرگازی پرتابل
کولرگازی پنجره ای یا اتاقی

کولرهای گازی پنجره ای معمولا در منازل و محل کار مورد استفاده قرار می گیرند.

کولرگازی پرتابل

کولرهای گازی پرتابل، بیشتر مناسب مکان های کوچک مثل اتاقک ها می باشند. ساختار آن مثل کولرگازی پنجره می باشد با این تفاوت که قابل حمل بوده و نیازی به نصب در جای ثابت ندارد.

با انواع کولرگازی آشنا شوید

با انواع کولرگازی آشنا شوید

کولرگازی دو تکه

اسپیلیت ها از نوع کولرگازی دو تکه می باشند. کولرگازی اسپیلیت از دو پنل داخلی و خارجی تشکیل شده است. محل نصب پنل داخلی (یونیت داخلی) یا اپراتور، داخل ساختمان و محل نصب پنل خارجی (یونیت خارجی) یا کندانسور، بدلیل تولید صدا و سلب آسایش، بیرون از ساختمان و در فضای آزاد می باشد.

اسپلیت دیواری (Wall Mountd)

نوع دیواری کولرگازی اسپیلت بدلیل طراحی ظریف و زیبا، همچنین قابلیت نصب آن بر روی دیوار، بیشتر در منازل مورد استفاده قرار می گیرد. کولرگازی اسپیلت دیواری داری دارای ظرفیت های متنوعی می باشد. همچنین نوع اینورتر اسپیلت های دیواری، بگونه ای طراحی شده که با صرف کم ترین میزان انرژی بهترین بازدهی و میزان خنک کنندگی هوا را دارد.

داکت اسپلیت یا اسپلیت کانالی (Duct)

بطور ساده می توان گفت داکت اسپلیت همان اسپلیت است با این تفاوت که درکولرگازی پنل داخلی بصورت دیواری یا سقفی نصب می شود ولی در داکت اسپلیت یونیت داخلی بصورت توکار و داخل سقف کاذب نصب می شود و نیاز به یک سیستم کانال کشی جهت توزیع هوای مطبوع دارد. البته مکانیزم عملکرد داکت اسپلیت و اسپلیت تنها در سیکل سرمایش مشابه می باشد و در سیکل گرمایش کاملا متفاوت عمل می کنند. در محیط هایی که فضای کافی جهت نصب پنل داخلی کولرگازی روی دیوار ندارید می توانید از نوع داکت اسپلیت استفاده کنید.

اسپلیت ایستاده (Standing)

اسپلیت ایستاده ظاهری شبیه به یخچال مرتفع دارد و بدلیل شکل ظاهری این نوع کولرگازی به آن اسپلیت ایستاده یا کابینتی می گویند. کولرگازی های اسپلیت ایستاده، از نظر مکانیزم خنک سازی و تعدا محل قرار گیری پنل های داخلی و خارجی کاملا مشابه نوع اسپلیت ساده می باشد با این تفاوت که دارای فن و سیستم قوی تر به منظور استفاده در فضاهای بزرگ مثل ادارات، سالن ها، مساجدو…می باشد.

اسپلیت سقفی زمینی (Floor Ceiling)

یکی دیگر از انواع کولرگازی اسپلیت، اسپلیت سقفی زمینی می باشد و همانطور که از نامش مشخص است، پنل داخلی آن هم بصورت خوابیده به سقف و هم بصورت زمینی و کنار دیوار قابل نصب می باشد.

اسپلیت کاستی (Cassette)

این نوع از اسپلیت ها معمولا کاربرد اداری/تجاری دارند و مناسب مکان هایی با سقف مرتفع می باشند. یونیت داخلی این نوع اسپلیت داخل سقف کاذب نصب می شود و از چهار جهت مختلف هوای مطبوع را در فضا توزیع می کند.

اسپلیت سقفی دیواری (Wall Mounted Ceiling)

این نوع اسپلیت نیز کاملا مشابه اسپلیت دیواری می باشد ولی بدلیل طراحی دریچه مکش آن ها بصورت اریب، قابل نصب تا بالاترین حد ممکن نزدیک به سقف می باشد.

کولرگازی چند تکه/مولتی پنل

اسپلیت های مولتی پنل طبق اصول اسپلیت کار می کنند ولی در ابعاد و قدرت بیشتر و بزرگتر. در این نوع از سیستم های تهویه، یک یونیت خارجی (کندانسور هوایی و کمپرسور) به تعدادی یونیت داخلی (بین ۲ تا ۱۰۰ دستگاه) متصل می شود، که این یونیت های داخلی می توانند هر کدام از انواع کولرگازی های ذکر شده باشند.

همه ی یونیت های داخلی از نظر دما بصورت یکسان کنترل می شوند و همچنین در صورت خاموش کردن یکی از یونیت های داخلی بقیه یونیت ها نیز خاموش می شوند و شاید یکی از عیوب این نوع از کولرهای گاز همین باشد.

کولرگازی اسپلیت مولتی پنل برای کنترل جریان از تکنولوژی اینورتر استفاده می کند و در صورت نیاز کاربر به استفاده از تنها یک یونیت، کمپرسور با توجه به ظرفیت درخواستی با تنظیم دور موتور سریعا ظرفیت را کنترل می کند بنابراین کاربر هنگام استفاده از یک یونیت فقط هزینه ناشی از تهویه فضای مورداستفاده را می پردازد.

نکات مهم انتخاب کولر گازی

همان طور که در قسمت های بالا با انواع کولر گازی و اسپلیت آشنا شدید از اهمیت آشنایی با خصوصیات هرکدام آگاهی پیدا کردید و میدانید که هر کولر گازی و اسپلیت باید متناسب با کاربرد شما خریداری شود.

یکی از مهمترین نکاتی که باید در هنگام انتخاب کولر گازی در نظر داشته باشید این است به معتبر بودن مرکز خرید دقت داشته باشید و کولر گازی خود را از مرکزی خریداری کنید که اعتبار داشته باشد و جنس اصل و اورجینال را به شما بفروشد. متاسفانه به دلیل گران شدن برند های خارجی تقلبی شدن این برند ها در بازار بسیار زیاد شده که کیفیت پایینی داشته و خیلی زود خراب میشوند. برای اطلاع از کولر گازی هایی که کمتر نیاز به تعمیر پیدا میکنند میتوانید از تجربه همکاران ما در حوزه تعمیر کولر گازی استفاده کنید . کولر گازی را خریداری کنید که طبق تجربه مشتریان کمتر خراب شود.

نکته بعدی در انتخاب کولر گازی گارانتی محصول میباشد. در صورتی که دستگاه اسپلیت خود را از نمایندگی معتبر خریداری کنید میتوانید برای مدت ۲ سال از گارانتی این محصول بهره مند شوید. متاسفانه تعدادی از فروشندگان سود جو از ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی خودداری میکنند که در آینده میتواند برای شما مشکل ساز شود.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با تیم ویلاسازان شکوه دماوند در تماس باشید.

دفترکار: 02176392133

موبایل: 09122835498

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید

اینستاگرام ما
تماس مستقیم
09122835498