انواع ویلا باغ را چگونه تشخیص بدهیم؟

اجرای ویلا سازی ، تعمیر و بازسازی ، مشارکت در ساخت در سراسر کشور

انواع ویلا باغ را چگونه تشخیص بدهیم؟

انواع ویلا باغ را چگونه تشخیص بدهیم؟

فضایی بزرگ و سرسبز را در نظر بگیرید که شما و نزدیکانتان آزادانه و با خیال راحت بتوانید به استراحت و تفریح بپردازید. با خرید و یا اجاره یکی از انواع ویلا باغ دیگر احتیاجی نیست که فضای سبز و دیگر منابع را با دیگران شریک باشید. هیچ چیز بهتر از این نیست که روزهایی از سال را به دور از ترافیک و آلودگی های شهری بگذرانیم. باغ ویلا ها این امکان را به شما می دهند که علاوه بر استنشاق هوای پاک بتوانید فضای سبزی از درختان و گل های مورد علاقیتان خلق کنید.

انواع ویلا باغ را چگونه تشخیص بدهیم؟

شاید بتوان گفت که آرزوی هر شخصی این است که زمانی را به دور از آلودگی، و به دور از استرس در کنار خانواده و عزیزانش بگذراند. آپارتمان های کوچک و زندگی ماشینی خانواده ها و کودکان را خسته و بیمار می کنند. به همین دلیل در سال های اخیر افراد زیادی روی به خرید انواع ویلا باغ آورده اند.

باغ ویلا به سبک سنتی

طراحی باغ ویلا سنتی، یکی از سبک هایی است که می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد. طراحی محوطه خارجی باغ ویلا و دکوراسیون داخلی ویلا به سبک سنتی، همیشه طرفداران ویژه ای داشته است. چرا که در کشور ما معماری از هنر های قدمت دار و مورد توجه تلقی می شود. حوض نمادی از سبک سنتی معماری ایران است. به دلایل شرایط اقلیمی ایران در میان حیاط هر خانه ای آن روزها حوض زیبایی وجود داشت. حوضی که طراوت و تازگی آب را به محیط خانه هدیه می داد. ساخت حوضچه به همراه آبنما در دکوراسیون داخلی ویلا مورد توجه بسیاری از صاحبان باغ ویلا قرار می گیرد. رنگ آبی حوضچه تاثیر ویژه ای در نمای داخلی ویلا دارد. گیاهان در طراحی باغ ویلا سنتی، عمدتا نمادی از باغ‌های ایرانی هستند برای مثال، درخت سرو با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه، به وفور دیده می‌شود.

طراحی باغ ویلای سنتی ایرانی

چنانچه طراحی باغ ویلا سنتی انتخاب شما باشد، باید از المان هایی کمک بگیرید که نشان دهنده این نوع سبک طراحی است. برای مثال آجر یکی از معمول ترین مصالح مصرفی در ساخت و سازهای ایران است که قدمتی طولانی دارد. دیوار خانه های قدیمی ایرانی آجری بودند و در حیاط های آنها بیش از هر چیزی به چشم می آمدند. در فضاهای عمومی و فضاهای بیرون خانه در گذشته ایرانیان بر روی تخت هایی می نشستند و به پشتی ها تکیه می دادند. این یکی از نمادی ترین عناصر دکوراسیون سنتی است که می توان با استفاده از طرح های مختلف پشتی و فرش های ایرانی جلوه ی ویژه ای به آن بخشید. اغلب از سماور زغالی نیز در این محیط استفاده می کنند. پنجره در سبک سنتی ایرانی با شیشه های رنگی تزئین می شوند و به طور کلی این سبک یادآور باغ های ایرانی است.

باغ ویلا به سبک مدرن

در طراحی باغ ویلای مدرن که از انواع ویلا باغ است، از اصول متفاوتی استفاده می شود. ممکن است از طرحی به طرح دیگر متفاوت باشد اما تقریبا همه آنها پیرو اصول یکسانی هستند. در اکثر طراحی هایی که در ساخت ویلاهای مدرن انجام می شود از شیوه مینیمالیستی استفاده می شود. یعنی که طرح ها ساده و زیبا و در عین حال کاربردی هستند. در اینگونه سازه ها از اشکال و طرح های ساده ای چون مربع، مکعب و مستطیل استفاده می شود. تا چشم ذهن دچار تشویش خاطر نگردد و حس آرامش و راحتی را به مخاطب القا کند. در واقع رواج این شیوه امروزه تنها در معماری اتفاق نیفتاده است. در موارد متعددی چون طراحی های تبلیغاتی خاص برند سازی شرکت ها نیز شاهد اینگونه سبک ها هستیم. در طراحی باغ ویلای مدرن هیچ عضوی بدون استفاده باقی نمی ماند. به اصطلاح طراحی باغ ویلاهای مدرن دور ریز ندارد.

انواع ویلا باغ را چگونه تشخیص بدهیم؟

انواع ویلا باغ را چگونه تشخیص بدهیم؟

باغ ویلا به سبک کلاسیک

سبک کلاسیک از محبوب ترین سبک ها در بین افراد محسوب می شود. ویژگی ها و دکوراسیون خاصی که سبک کلاسیک در باغ ویلا ها را منحصر به فرد کرده بسیار زیاد است . سبک کلاسیک از دیر باز تا کنون مورد پسند همگان بوده است ، داشتن ستون های بلند و زیاد ، پنجره های بزرگ، مجسمه های بزرگ ، آبنما، طاق ها و تزئینات زیاد در این سبک کلاسیک بسیار قابل مشاهده می باشند.

عموما در سبک کلاسیک از رنگ های سلطنتی نظیر کرم، شیری، شکلاتی، زرشکی و یا قهوه ای تیره استفاده می شود. این رنگ ها جلوه تمامی دکوراسیون داخلی و المان ها را چندین برابر می کند . نورپردازی در باغ ویلاهایی که با سبک کلاسیک طراحی شده اند نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند، در این سبک هم از نورپردازی مصنوعی و هم از نوپردازی طبیعی استفاده می شود. از پنجره های این باغ ویلا نور به صورت مستقیم وارد فضای درونی می شود و نمای داخلی باغ ویلا را تماشایی می کند. نمای بیرونی در سبک کلاسیک طراحی کمتری را به خود اختصاص داده است چرا که از سنگ های مرمر استفاده می شود، در حالی که در سبک مدرن این گونه نیست و از سنگ ها و المان های زیادی استفاده می شود

باغ ویلا به سبک کلاسیک دارای جلوه های زیبایی است که برگرفته از قرون قبلی است ، داشتن آبنما در حیاط باغ ویلا نمای داخلی حیاط را بسیار تماشایی می کند . داشتن آبنمای کلاسیک با مجسمه های بزرگ در زیباسازی باغ ویلا تاثیر شگرفی خواهد داشت . باغ ویلا به سبک کلاسیک از پر فروش ترین ها علی الخصوص در گیلاوند محسوب می شود. گیلاوند به دلیل داشتن آب وهوای معتدل و مرطوب نقطه بسیار مناسبی برای خرید باغ ویلا می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با تیم ویلاسازان شکوه دماوند در تماس باشید.

دفترکار: 02176392133

موبایل: 09122835498

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید

اینستاگرام ما
تماس مستقیم
09122835498