نصب سقف کاذب در دماوند، پردیس و رودهن

اجرای ویلا سازی ، تعمیر و بازسازی ، مشارکت در ساخت در سراسر کشور

نصب سقف کاذب در دماوند، پردیس و رودهن

نصب سقف کاذب در دماوند، پردیس و رودهن

در این پست قصد داریم شما را با نحوه ی نصب سقف کاذب به صورت گام به گام آشنا کنیم. اما از آنجایی که نحوه نصب انواع سقف کاذب با یکدیگر کمی فرق دارد پس بهتر است برای اجرای آن به سراغ یک متخصص باتجربه و کاربلد بروید؛ متخصصی که بتواند نصب را در بدون هیچ کم و کاستی در بالاترین سطح کیفیت انجام دهد. تیم ویلاسازان شکوه دماوند با سابقه درخشان و دارای کادری باتجربه می تواند انتخاب خوبی باشد اکنون برای آشنایی با نحوه نصب سقف، تاریخچه سقف کاذب و نمونه ی سقف کاذب و … در ادامه همراه ما باشید.

نصب سقف کاذب در دماوند، پردیس و رودهن

تاریخچه ی سقف کاذب به اواسط قرن چهاردهم میلادی در ژاپن برمی‌گردد. در آن سال سقف های آویزی با هدف زیبایی معابد استفاده شد و در ادامه انگلیسی ها جهت آکوستیک کردن سالن های تئاتر از سیستم های متنوع ای استفاده کردند تا به امروز که در دنیا از انواع سقف کاذب از جمله سقف کاذب کناف، سقف کاذب طلقی، سقف کاذب آسمان مجازی، سقف کاذب 3 بعدی و … استفاده می‌شود. قابل ذکر است که هزینه ی سقف کاذب نیز بسیار مناسب بوده و در طرح های متنوعی در بازار یافت می‌شود و به همین دلیل طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

نصب انواع سقف های کاذب شامل ۲ بخش اصلی نصب پنل و تایل و نصب شبکه فلزی می‌باشد. در واقع شیوه نصب سقف کاذب تایل گچی ساده، پی وی سی، طلقی و … همگی شبیه به هم هستند؛ اما ممکن است نصب هر یک از آن ها به ابزار و تجهیزات متفاوتی نیاز باشد. اما همانطور که گفته شد، مراحل نصب انواع سقف کاذب یکسان است و همگی از روند زیر تشکیل شده است.

گام اول

گام اول، تعیین نحوه چیدمان تایل‌ها بر روی سقف است. متخصص و مجری کار باید نقشه چیدمان تایل ها را بر روی کاغذ ترسیم کند تا طبق آن طرحی که مدنظر قرار دارد را پیاده سازی کند. در این مرحله از نصب سقف کاذب باید محل تایل ها و ارتفاع سقف نیز مشخص شود. اگر مدل و طرح پیچیده ای در ذهن دارید پس باید به خوبی و با دقت کامل نقشه کامل تایل ها را ترسیم کنید. همچنین اگر اندازه مشخصی برای ارتفاع سقف کاذب در نظر نگرفته‌اید پیشنهاد ما برای نصب هر نوع سقف کاذب 10 الی 15 سانتی متر پایین تر از محل سقف اصلی شماست.

گام دوم

بعد از ترسیم نقشه چیدمان سقف کاذب باید به سراغ نصب نبشی ها (L-channel) برویم. برای اینکار دور تا دور دیوار اصلی را نبشی هایی را به عنوان سازه باربر نصب می‌کنیم. جهت نصب نبشی‌ها باید به نقشه رجوع کنید و طبق ارتفاع مطلوب محل نبشی ها را بر روی دیوار علامت بزنید. توصیه می‌کنیم که جهت نصب دقیق تر در همه این مراحل از تراز استفاده کنید.

همچنین اگر دیوار ها از نو کاشی و سرامیک است از میخ پرچ، و در صورتی که دیوار گچی است؛ از رول پلاک و اگر دیوار شما بتنی است از میخ چاشنی استفاده کنید.

گام سوم

بعد از نصب نبشی نوبت به نصب سازه های عمودی و آویز ها می‌رسد. با در نظر گرفتن شیوه چیدمان تایل ها بر روی سقف که در گام یک بر روی نقشه طراحی شد؛ سازه‌های سپری (T-channel) را به صورت عمود بر نبشی ها به طور دقیق نصب کنید.

دقت داشته باشید که فواصل نصب سازه های عمودی و آویزها با سیم مفتول، متناسب با جنس تایل های خریداری شده و همچنین تعداد روشنایی ها و شیوه نورپردازی مورد نظر محاسبه می‌شود. به طور کلی از آنجایی که سازه های عمودی نقش تحمل بارهای تایل و تعیین کننده چیدمان آن ها را برعهده دارد؛ پس باید با دقت زیادی نصب شوند.

گام چهارم

گام آخر، نصب تایل ها بر روی آویزها است. پس در این مرحله باید یکی یکی تایل ها را بر روی آویزها نصب کنید.

شرکت ساختمانی شکوه دماوند
ملاحظات پیش از نصب سقف کاذب

1- دمای محل نگهداری تایل‌ها باید حدود 16 الی 21 درجه سانتی گراد باشد. بهتر است که تایل‌های خریداری شده را به مدت 24 ساعت قبل از نصب از کارتون خارج کنید تا در معرض هوای محیطی که قرار است نصب در آن انجام شود؛ قرار بگیرد.

2- جهت آکوستیک و عایق کردن تایل ها نباید به سراغ پشم شیشه بروید؛ چرا که وزن این نوع ایزولاسیون کامل بر روی تایل‌ها قرار می‌گیرد و در صورت عدم تحمل وزن آن ها از سوی تایل ها، سقف کاذب سقوط می‌کند.

3- حتما قبل از نصب تایل‌ها از نظافت دست های خود مطمئن شوید تا هیچگونه لکه ای بر روی تایل های نصب شده ایجاد نشود. البته اگر تایل های شما پی وی سی، طلقی، پلکسی باشد قابل شستشو است.

4- قبل از نصب نبشی و آویز ها به اندازه تایل ها و متراژ سقف دقت کنید. در صورتی که ابعاد محل سقف، مضرب دقیقی از 60 سانتی متر نیست پس در این صورت باید تایل را برش بزنید.

انواع سقف کاذب کناف چیست؟

به طور کلی انواع سقف کاذب کناف را می‌توان به سقف کناف متحرک و ثابت تقسیم کرد. همانطور که از اسمشان مشخص است؛ سقف کاذب کناف متحرک، قابل جا به جایی است ولی در سقف کاذب کناف ثابت، امکان جا به جایی وجود ندارد. اما سقف کاذب کناف از نظر طراحی و شکل و شمایل، انواع زیادی دارد؛ چرا که آنقدر انعطاف پذیر هستند که هر طرح دلخواهی که در ذهن ایجاد شود؛ با این تایل گچی قطعا قابل پیاده سازی است. از طرح های ساده مربعی، مستطیلی و دایره ای گرفته تا طرح های پیچیده و غیر هندسی همگی با کناف قابل اجرا می‌باشد.

عزیزانی که قصد اجرای سقف کاذب کناف در کیش را دارند؛ می‌توانند از عکس های درج شده در این پست، ایده بگیرند و با کمی دخل و تصرف در آن و خلاقیت خود، یک طرح دلخواه را برای خودشان ایجاد کنند و اجرای آن را به تیم حرفه ای آذین پیمان بسپارند.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با تیم ویلاسازان شکوه دماوند در تماس باشید.

دفترکار: 02176392133

موبایل: 09122835498

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید

اینستاگرام ما
تماس مستقیم
09122835498