مصالح جدید دکوراسیون داخلی برای ساخت خانه رویایی

اجرای ویلا سازی ، تعمیر و بازسازی ، مشارکت در ساخت در سراسر کشور

مصالح جدید دکوراسیون داخلی برای ساخت خانه رویایی

مصالح جدید دکوراسیون داخلی برای ساخت خانه رویایی

پیشرفت فناوری‌ ساختمان تاثیر مستقیمی بر زندگی می‌گذارد. با روی کار آمدن مصالح جدید دکوراسیون داخلی می‌توانید خانه‌های مقاوم‌تر و زیباتری داشته باشید. بعضی از این مصالح شامل کاغذ دیواری نورانی و شیشه لمینت و رزین لمینت و پنل دیواری مدرن می‌شوند که جزو بهترین و کاراترین مصالح پیشرفته هستند.مصالح جدید دکوراسیون داخلی برای ساخت خانه رویایی

در کشورهای پیشرفته اروپایی استفاده از مصالح جدید در دکوراسیون داخلی دیگر جا افتاده است و مصالح قدیمی در جای خود ولی کمتر به‌کار می‌روند. واقعیت این است که فناوری مصالح وارد کشور ما نیز شده؛ اما قدر و قیمت آن‌ها هنوز آن‌طور که باید و شاید شناخته نشده است.
آشنایی با خواص و مصالح جدید می‌تواند طراحی خانه را بیشتر به خدمت آسایش و آرامش فضای داخلی آن دربیاورد. ضمن این‌که زیبایی منحصربه‌فردی را هم ایجاد می‌کنند.

کاغذ دیواری نورانی

استفاده از کاغذ دیواری از رایج‌ترین و پرطرفداران طراحی‌های داخلی ساختمان به‌شمار می‌آید. تنوع طرح‌ و سادگی نصب کاغذ دیواری از جمله دلایل محبوبیت آن است. با گذشت زمان و با پدید آمدن مصالح جدید دکوراسیون داخلی از محبوبیت و رواج کاغذ دیواری کم نشده است.
یکی از مصالح جدید دکوراسیون داخلی کاغذ دیواری نورانی است که اخیرا دکوراسیون داخلی منازل از آن استفاده می‌شود. کاغذ دیواری نورانی تفاوت زیادی با کاغذ دیواری معمولی ندارد. فقط در بافت کاغذ دیواری نورانی چراغ‌های LED به‌کار رفته است که به آن زیبایی و جذابیت فوق‌العاده‌ای می‌بخشد.
شاید دانستن این نکته جالب باشد که کاغذ دیواری نوری تنها باعث زیبایی منزل نمی‌شود؛ بلکه می‌توان با استفاده از این فناوری مصالح جدید دکوراسیون داخلی، در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی کرد. چراکه با وجود نوری که از کاغذ دیواری نورانی ساطع می‌شود، می‌توان در منزل چراغ‌های کمتری روشن کرد.
ال.ای.دی‌های به‌کاررفته در کاغذ دیواری نوری ۳ تا ۵ ولت برق مصرف می‌کنند و نورشان شبیه به نور خورشید است. درست است که نمی‌شود میزان تابش نور خورشید را تنظیم کرد، اما نور چراغ‌های کاغذ دیواری نوری را می‌توان تنها با یک کلید کم و زیاد کرد.
کاغذ دیواری نوری یکی از مصالح دوست‌دار طبیعت شناخته می‌شود. چون با کاهش مصرف انرژی در منازل می‌تواند از ازدیاد گازهای گلخانه‌ای جلوگیری کند.
با وجود این‌که کاغذ دیواری نورانی یکی از مصالح جدید دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود، مختص دکوراسیون مدرن نیست. از کاغذ دیواری نوری در دکوراسیون‌های کلاسیک هم استفاده می‌کنند.
در طراحی این کاغذدیواری‌ها نوعی ماده شیمیایی بی‌خطر به‌کار رفته است که امکان جالبی را ایجاد می‌کند؛ می‌توانید روی کاغذ دیواری نوری طرح‌های ساده‌ای بکشید و این طرح‌ها را نورانی کنید.

مصالح جدید دکوراسیون داخلی برای ساخت خانه رویایی

مصالح جدید دکوراسیون داخلی برای ساخت خانه رویایی

شیشه لمینت

یکی از انواع مصالح جدید دکوراسیون داخلی، شیشه لمینت است که استفاده از آن به‌ویژه در کشورهای اروپایی پیشرفته بسیار رایج است.

در شیشه لمینت بین دو ورقه شیشه محصولات مسطح و متنوعی قرار می‌گیرد که حین ساخت به هم فشرده می‌شوند. معمولا بین لایه‌ها لمینت یا رزین می‌گذارند تا بر مقاومت آن بیفزایند.
شیشه لمینت کاربردهای فراوانی در صنعت و دکوراسیون دارد. به دلیل مقاومت بالا در برابر ضربه، زلزله و آتش‌سوزی از این نوع شیشه استقبال زیادی می‌شود و بازار پررونقی دارد.
بیشترین کاربرد شیشه لمینت در ساخت استخر، آسانسور، ویترین فروشگاه‌ها، درهای ورودی شیشه‌ای، نرده‌های شیشه‌ای و نماهای شیشه‌ای خاص است. اما در کشورهای پیشرفته برای بالا بردن امنیت و زیبایی جاهایی مثل مدارس هم شیشه لمینت استفاده می‌کنند.
نام دیگر شیشه لمینت، شیشه نشکن است. اما منظور این نیست که شیشه لمینت نمی‌شکند؛ بلکه این شیشه‌ها بعد از شکسته شدن از هم نمی‌پاشند و انسجام خود را حفظ می‌کنند. مقاومت شیشه‌ لمینت در مقایسه با شیشه‌های معمولی ۵برابر بیشتر است.
در زمانه‌ای که آلودگی صوتی بیداد می‌کند، میان انواع مصالح جدید دکوراسیون داخلی شیشه لمینت غنیمت بزرگی است. زیرا مانند یک عایق صوتی عمل می‌کند و مانع از ورود صداهای محیط بیرون به درون منزل می‌شود.
خانه‌هایی که شیشه معمولی دارند و آفتاب‌گیر هستند، معمولا مبل و فرش و پرده‌شان زودتر از رنگ و رو می‌افتد. اما در خانه‌هایی که شیشه لمینت دارند، این‌طور نیست. زیرا شیشه لمینت اشعه UV خورشید را تا حد زیادی جذب می‌کند و اجازه ورود نور تند خورشید را به داخل خانه نمی‌دهد.
شیشه لمینت در برابر سرما و گرما مقاوم است و با تغییر دما ترک نمی‌خورد. این نوع شیشه را مقاوم‌ترین نوع شیشه می‌دانند و به‌تازگی در دکوراسیون داخلی منزل از آن استفاده می‌کنند.

رزین لمینت

در میان مصالح جدید دکوراسیون داخلی دیگر که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است، باید از رزین لمینت هم نام برد. طراحان داخلی اغلب رزین لمینت را در ساخت و بافت کابینت به‌کار می‌گیرند.

در ساخت آباژور نیز رزین لمینت کاربرد دارد. اما موارد استفاده از آن به کابینت و آباژور محدود نمی‌شود. رزین لمینت را در مقیاس‌های بزرگ هم به‌کار می‌برند. در دکوراسیون داخلی برای ایجاد حریم و فیلتر نور رزین لمینت بهترین گزینه است. به‌ویژه در قسمت ورودی و راه‌پله‌ها می‌توان با استفاده از رزین لمینت‌های طرح‌دار فضای بسیار زیبایی ساخت.

رزین لمینت شباهت زیادی به شیشه لمینت دارد و از نظر مقاومت با آن رقابت می‌کند. انواع رزین لمینت را می‌شود در رنگ‌های مختلف پیدا کرد و برای زیباتر کردن فضای داخلی از آن بهره برد.

به‌کارگیری رزین لمینت صرفا برای زیبایی و مقاومت نیست. چراکه خاصیت آکوستیکی این مصالح جدید هم باعث می‌شود طراحان داخلی نسبت به استفاده از آن راغب‌تر باشند.

پنل دیواری مدرن

در مصالح جدید دکوراسیون داخلی نباید از پنل دیواری مدرن غافل شد. طراحان داخلی از قابلیت‌های پنل دیواری مدرن در دکوراسیون تا حد امکان استفاده می‌کنند. دیوار مهم‌ترین بخش در فضای داخلی و منزل به‌شمار می‌رود. با استفاده از انواع رنگ یا کاغذ دیواری نوری می‌توان فضای جدید و جذابی را درست کرد.

تنوع پنل دیواری مدرن بسیار بالا است و همین مساله به طراحان امکان جولان بیشتری می‌دهد و می‌توانند از مصالح جدید دکوراسیون داخلی در راستای ساخت منازل زیبا بهره‌مند شوند.
در استفاده از پنل دیواری مدرن محدودیتی وجود ندارد. یعنی چنان نیست که این پنل گچی را بتوان فقط در فضاهای مدرن به‌کار برد؛ بلکه در طراحی‌های کلاسیک هم یک امکان فوق‌العاده برای طراح است تا ایده‌های خود را به بهترین نحو پیاده کند.
پس از نصب پنل‌های دیواری مدرن می‌توان آن را با رنگ به شکل دلخواه درآورد. حتی مثل یک دیوار معمولی می‌توان روی آن تابلو یا هر دیوارکوب دیگری نصب کرد. همچنین با نورپردازی روی این پنل‌ها می‌شود طرح‌های منحصربه‌فردی ایجاد کرد که آن را از سایر مصالح جدید دکوراسیون داخلی متمایز کند.
خاصیت آکوستیکی و عایق صدا بودن، برای پنل دیواری مدرن مزیت بزرگی محسوب می‌شود. این پنل‌ها فاق و زبانه دارند و با توجه به نصب آسانشان، افرادی که مشاغل پرسروصدا دارند یا اهالی موسیقی می‌توانند به‌سادگی آن را در دفترکار یا اتاقشان کار بگذارند.
پنل دیواری مدرن از هر نظر به‌صرفه است. ضد زلزله و ضد حریق بودن در کنار دوام این پنل گچی باعث شده است که طراحان داخلی بیشتر به آن روی بیاورند. همچنین پنل دیواری مدرن تا ۵۰ درصد از هزینه‌های استخدام نیروی انسانی برای نصب و کار کردن روی پنل می‌کاهد.
نصب پنل‌ها گرچه مثل ساخت یک دیوار معمولی نیست و به مراتب راحت‌تر از آن است؛ اما بهتر است به دست یک نصاب ماهر نصب شود تا خیالتان بابت کیفیت کارکرد آن هم راحت باشد.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با تیم ویلاسازان شکوه دماوند در تماس باشید.

دفترکار: 02176392133

موبایل: 09122835498

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید

اینستاگرام ما
تماس مستقیم
09122835498