اصول طراحی معماری پذیرایی به روش پلان باز

اجرای ویلا سازی ، تعمیر و بازسازی ، مشارکت در ساخت در سراسر کشور

اصول طراحی معماری پذیرایی به روش پلان باز

اصول طراحی معماری پذیرایی به روش پلان باز

اصول طراحی معماری پذیرایی به روش پلان باز : آیا به دنبال ایده های اتاق نشیمن با طراحی معماری پلان باز هستید؟ زندگی در خانه ای با طرح پلان باز به آرامی به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده است، از یک دفتر خانه در داخل یک اتاق نشیمن گرفته تا یک آشپزخانه. این فضاها باید به خوبی طراحی شده و بتوانند از بهترین امکانات اتاق در عملکرد خود استفاده کنند. ایده های هوشمندانه طراحی، فضاها را جدا اما یکپارچه نشان می دهد. به نظر پیچیده است؟ خوب نترسید زیرا ما نکات مهمی را برای استفاده هرچه بیشتر از فضای پلان باز جمع آوری کرده ایم.

اصول طراحی معماری پذیرایی به روش پلان باز

طراحی معماری یک اتاق نشیمن با پلان باز که فضاهای دنجی داشته باشد و کل فضاها حالتی یکپارچه داشته باشد بسیار آسان است.برای دستیابی به مهارت در طراحی پلان باز در این مقاله با ما همراه باشید.

با رنگ آمیزی مناسب زون های شخصی ایجاد کنید

طرح پلان باز نیازی به اتاقهای جداگانه برای اهداف مختلف ندارد. استراحت ، غذا خوردن و کار کردن ممکن است در یک منطقه بزرگ با یک پلان باز انجام شود.شما میتوانید هر زون را با توجه به کاربری آن به وسیله رنگ آمیزی جدا سازی کنید.یک رنگ آمیزی خاص در پشت مبلمان خود ایجاد کنید. برای دیوار پشت مبلمان می‌توانید از رنگ آمیزی تیره استفاده کنید. برای در نظر گرفتن یک فضای کار در منزل ، در چیدمان پلان باز ، یک قسمت از فضا را با رنگی متفاوت رنگ آمیزی کنید.

مناطق متمایز با بافت های مختلف ایجاد کنید

این انبار به یک فضای نشیمن بزرگ با نقشه پلان باز تبدیل شده است.در این فضا نور و هوا به راحتی جریان دارد و از رنگهای آبی تیره و سبز در سراسر فضا استفاده شده است. با این حال ، از بافت ها و مواد مختلفی برای ایجاد شکاف مشخص بین فضای غذاخوری و فضای نشیمن استفاده شده است. در اطراف شومینه هیزمی، مبل های مخمل با رنگ های سورمه ای و خردلی چیده شده است .همچنین از فرشی کهنه در وسط فضای نشیمن استفاده شده است . در مقابل ، فضای نهار خوری با میزی چوبی در روبروی آشپزخانه طراحی شده است.

از معماری سبز بهره بگیرید

در طراحی دکوراسیون داخلی میتوانید از گیاهان استفاده کنید.همچنین در صورت عدم تمایل به استفاده از گیاهان می‌توانید فضای سبز را به صورت بصری با استفاده از کاغذ دیواری ایجاد کنید. همچنین میتوانید با روکش پارچه مخملی سبزبرای مبلمان و مجموعه ای از گیاهان آپارتمانی ، احساس سر سبزی و سرزندگی بیشتری به فضا بدهید.

مناطق را با پارتیشن تعریف کنید

دکوراسیون داخلی طرح را با دیوار مرکزی را تا حدی تقسیم کنید. در این دیوار مرکزی ،تاقچه های مفیدی اضافه کنید تا فضای بیشتری برای چیدن گیاهان ،کتاب و یا وسایل تزیینی به شما بدهد. این امر همچنین به افزودن جلوه ای تزئینی در دکوراسیون اتاق نشیمن کمک می کند. اگر نیاز به فضای بیشتری برای انبار وسایل دارید میتوانید کف قسمتی از فضا را کمی بالاتر ببرید و از زیر آن به عنوان فضای انبار استفاده کنید.

با طرح پلان باز،خانه های قدیمی را مدرن کنید

اجازه ندهید که سن ساختمان، شما را از ایجاد تغییرات مدرن باز دارد. اتاق های جلویی رسمی در ملک های قدیمی اغلب می توانند تاریک و محصور باشند ، بنابراین دست زدن به اتاق های نشیمن با یک نقشه باز یک انتخاب محبوب است. برداشتن دیوار بین اتاق ها انعطاف پذیری بیشتری برای فضا ایجاد می کند و باعث افزایش نور در خانه می شود. قبل از هر کاری مطمئن شوید که با یک مهندس سازه مشورت کرده و در مورد مجوزهای لازم تحقیق کنید.

اصول طراحی معماری پذیرایی به روش پلان باز

اصول طراحی معماری پذیرایی به روش پلان باز

از طرح ها و رنگها هوشمندانه استفاده کنید

برای منطقه بندی فضاها از چاپها و الگوهای پررنگ استفاده کنید. از اشکال گرافیکی و خطوط محکم برای تعریف مناطقی از یک فضای باز استفاده کنید. سعی کنید کفپوش را تغییر دهید تا به تفکیک بیشتر فضاها کمک کند. برای محل زندگی اصلی فرش و برای فضای مجاور آشپزخانه یا راهرو گلیم یا کناره استفاده کنید. فرش های طرح دار می توانند جلوه خاصی به فضا بدهد و مناطق را تفکیک کند.

اتاق ها را در سطح دیگری طراحی کنید

فضای خواب را در سطحی بالاتر از نشیمن طراحی کرده و از فضای زیر آن به عنوان کمد یا انبار استفاده کنید. با سطوح بازی کنید و در صورتی که سقف بلندی دارید در یک نیم طبقه بالاتر، فضایی مانند دفتر کار یا اتاق خواب مهمان را طراحی کنید. استفاده از یک پالت رنگی به شما کمک میکند که فضاها را به هم پیوسته نشان دهید.

جداسازی مناطق با توجه به کاربری

زندگی در یک خانه پلان باز یک انتخاب عالی است زیرا باعث تعامل بیشتر در خانواده می‌شود. برای مرتب نگه داشتن اتاق، مناطقی را برای استراحت، ناهار خوری و کار اختصاص دهید. از بافت های ملایم و رنگ های آرام برای ایجاد نشاط و آرامش در پذیرایی استفاده کنید.از فرش و موکتهای پرز بلند برای جداسازی فضاها استفاده کنید.سعی کنید بیشترین نورگیری را با استفاده از طراحی پنجره های بلند برای خانه ایجاد کنید.

اجازه دهید نور داخل شود

برای اطمینان از روشن بودن اتاق به منابع نور طبیعی فکر کنید.حداکثر استفاده از نور طبیعی راهی عالی برای ایجاد احساس نشاط و سرزندگی در فضای خانه است.این امر می تواند به فضا کمک کند تا بزرگتر از حد واقعی به نظر بیاید. در اینجا ، یک درب کشویی مستقیماً به یک قسمت پاسیو منتهی می شود ، و ارتباطی یکپارچه با فضای بیرون فراهم می کند.

زندگی با طرح باز به ویژه در یک خانه کوچک بسیار عالی است، زیرا با حذف دیوارها ، می توانید کوچکترین اتاق را نیز بسیار بزرگتر نشان دهید. اگر شما عاشق سرگرمی هستید ، توصیه می کنیم میز و صندلی های غذاخوری خود را در کنار پنجره با بیشترین نور قرار دهید.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با تیم ویلاسازان شکوه دماوند در تماس باشید.

دفترکار: 02176392133

موبایل: 09122835498

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید

اینستاگرام ما
تماس مستقیم
09122835498