از بلوک لیکا و استفاده آن در ویلاهای پردیس چه می دانید؟

اجرای ویلا سازی ، تعمیر و بازسازی ، مشارکت در ساخت در سراسر کشور

از بلوک لیکا و استفاده آن در ویلاهای پردیس چه می دانید؟

از بلوک لیکا و استفاده آن در ویلاهای پردیس چه می دانید؟

بلوک‌های لیکا از مهم‌ترین فرآورده‌های ساختمانی هستند که به دلیل وزن کم و سایر خصوصیات منحصر به فرد خود، توجه افراد بسیاری را در این حیطه به خود جذب کرده‌اند. بلوک‌های لیکا، در ویلاهای پردیس نیز کاربرد منحصر به فردی دارند و اگر به فکر انتخاب بهترین مصالح برای سفت‌کاری ویلا در پردیس هستید، بلوک لیکا می‌تواند انتخابی مناسب باشد.

از بلوک لیکا و استفاده آن در ویلاهای پردیس چه می دانید؟

دانه لیکا، فرآورده‌ای است از گل رس! اگر گل رس را حرارت بدهیم، اندازه آن از حد طبیعی خود بزرگ‌تر می‌شود و به نوعی منبسط می‌شود. وزن لیکا در اینجا از حالت عادی خود کمتر شده و بلوک لیکا سبک بودن خود را از اینجا دارد. برای ساخت بلوک لیکا، مراحل مختلفی طی می‌شود. در وهله اول فرآوری را داریم، بعد از آن خشک کردن و پس از آن به پختن می‌رسیم.

در مرحله اول، خاک رس مرغوب و مورد نیاز تهیه و تمیز می‌شود، به صورتی که از قطعات اضافی پاک می‌شود تا به دستگاه خسارتی وارد نکند. در مرحله بعد، این خاک را به دستگاه اضافه کرده و با اضافه کردن آب و موادی دیگر، منتظر می‌مانیم تا دستگاه مواد را کاملا مخلوط کند. پس از آن، این ماده در کوره خشک شده و در آخر برای پختن در درجه حرارت مخصوص آماده می‌شود.

در نهایت، باید منتظر بمانیم که گاز دانه‌های لیکا خارج شود و حفره‌هایی رو سطح این دانه ایجاد شود. در بخش خنک‌کننده، دمای دانه‌ها را کاهش می‌دهند. می‌توان لیکا را نوعی پوکه معدنی به حساب آورد. در ادامه خصوصیات منحصر به فرد این فرآورده را در ادامه بررسی می‌کنیم تا به دلیل مناسب بودن استفاده از آن در ویلاهای پردیس نیز پی ببرید.

وزن کم بلوک لیکا

بلوک‌های لیکا وزن کمی دارند و کار با آن‌ها راحت است، پس زمان اجرای ویلاهای پردیس با این فرآورده کاهش می‌یابد و از سوی دیگر در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی خواهد شد. از طرفی، همین وزن کم بلوک لیکا، در نهایت منجر به کاهش وزن ویلاهای پردیس خواهد شد، این موضوع با توجه به موارد مربوط به زلزله، به کاهش ابعاد سازه نیز منجر خواهد شد، که همگی به فواید استفاده از بلوک لیکا در ویلاهای پردیس اشاره دارد.

مقاومت حرارتی بلوک لیکا و عایق صوتی بودن آن

مقاومت حرارتی بلوک لیکا نسبتا بالااست، پس جزء عایق‌های حرارتی محسوب می‌شود و این حسن دیگر استفاده از این بلوک در ویلاهای پردیس است. در واقع، بلوک لیکا، عایقی است همگن و مناسب که با استفاده از آن، با یک تیر چند نشان زده‌اید.

از طرفی، بلوک لیکا، ۲ تا ۳ ساعت در برابر آتش مقاوم است. بلوک لیکا عایق صوت نیز هست، یکی از مواردی که برای ساکنین خانه‌های مسکونی بسیار مهم است.

سهولت اجرای بلوک لیکا در ویلاهای پردیس

دیواری با کیفیت است که در آن از مصالح با کیفیت استفاده شده‌باشد و در کنار آن، کیفیت اجرای دیوار نیز بالا باشد. کیفیت ساخت برای دیوارهایی که مصالحشان در نصب راحت‌تر عمل می‌کنند، بهتر است و اصولا دیوارهایی که باید در آن از نیروی بسیار متخصص استفاده کرد، ممکن است در نهایت از کیفیت خیلی خوبی نیز تبعیت نکنند.

بالا بودن تنوع قالب در بلوک‌های لیکا نیز از دیگر مزایای استفاده از این مصالح در ویلاهای پردیس است، این تنوع باعث می‌شود در اجرا نیازی به خرد کردن بلوک نباشد، پس پرتی مصالح کاهش می‌یابد و این یعنی بهینه‌سازی مصرف. از سوی دیگر، بلوک لیکا به راحتی شیار می‌خورد و تاسیسات به راحتی می‌توانند اجرا شوند و این سهولت اجرای ویلاهای پردیس را نیز در پی خواهد داشت.این شیار زدن برای بلوک‌های تو خالی راحت‌تر است.

آسایش حرارتی در ویلاهای پردیس با استفاده از بلوک لیکا

عایق‌سازی، فقط از هدر رفتن انرژی جلوگیری نمی‌کند، یعنی علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف انرژی، با استفاده از بلوک لیکا در ویلاهای پردیس، آسایش حرارتی ساکنین را نیز تامین می‌کنید. زمانی که تبادلات حرارتی بنا و محیط، مورد پسند انسان نباشد، روان او درگیر خواهد شد و این عدم رضایت نتیجه‌ای سو خواهد داشت.

پایداری و مقاومت مکانیکی بلوک لیکا

در ساختمان‌های امروزی، دیوار باربر نداریم و این استراکچر فلزی و یا بتنی است که باربری را بر عهده دارد. با اینحال، دیوار باید پایداری و مقاومت لازم را داشته‌باشد. پس بلوکی که در این دیوارها استفاده می‌شود باید بتواند دیوار را در برابر عوامل استاتیکی و دینامیکی تا حد مربوط به خود مقاوم و پایدار نگه دارد. بلوک لیکا در این مورد نیز خوب عمل کرده‌است.

از سوی دیگر، بلوک‌های لیکا ترک نمی‌خورند و نسبت به سایر مصالح ساختمانی، با جمع‌شدگی مواجه نمی‌شوند و یا این پدیده در آن‌ها به صورت جزئی است.

از بلوک لیکا و استفاده آن در ویلاهای پردیس چه می دانید؟

از بلوک لیکا و استفاده آن در ویلاهای پردیس چه می دانید؟

هزینه کم استفاده از بلوک لیکا در ویلاهای پردیس

سازه‌هایی که با بلوک لیکا ساخته می‌شوند، به نسبت مصالح دیگر، قیمت تمام شده کمتری دارند. این موضوع باعث می‌شود که بلوک‌های لیکا در بین سازندگان طرفداران زیادی داشته‌باشد، زیرا علاوه بر سرعت در اجرا و سهولت آن، هزینه نیز پایین است.

آشنایی با بلوک سبز لیکا و استفاده از آن در ویلاهای پردیس

بلوک سبز لیکا، محصولی است جدید که در آن از ۸ لایه بتن لیکا و ۷ لایه هوا بین این لایه‌های لیکا استفاده شده‌است. این بلوک، بیشتر برای عایق‌سازی دیوارهای ساختمان ساخته شده‌است و طراحی آن در راستای به حداقل رساندن اتلاف انرژی است. از طرفی در این بلوک، مقاومت صوتی افزایش بیشتری دارد و عایق صوتی بسیار مناسبی است. این بلوک در برابر زلزله مدت زمان بیشتری را دوام می‌آورد و با استفاده صحیح از آن، خسارات مالی و جانی زیادی را متحمل نخواهیم شد.

استفاده از بلوک لیکا در ویلاهای پردیس، موضوعی است جذاب، چرا که از یک سو با مصالحی در آشتی با طبیعت همراه هستیم و از سوی دیگر، با تمامی مزایایی که از این مصالح جذاب یادآوری کردیم.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با تیم ویلاسازان شکوه دماوند در تماس باشید.

دفترکار: 02176392133

موبایل: 09122835498

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید

اینستاگرام ما
تماس مستقیم
09122835498